memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

04-06-2021 11:07 Kategori: EĞİTİM

Tepe, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi

Tepe, LGS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"6 Haziran Pazar günü Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezî sınav öncesinde öğrencilere başarı dileyen İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Gaziantep’ten 45.743 öğrencinin sınava gireceğini belirtti."

 İki oturum halinde gerçekleşecek sınav için salgın koşulları çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen koşulları dikkate alınarak düzenlemeler yapıldığını kaydeden Sn. Tepe “Sınavı sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmek için önlemlerimizi aldık. Öğrencilerimiz ve görevlilerimiz için maske ve dezenfektanlar okullarımızda tamamlandı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerimiz için hazırlanan hijyen setlerinin içinde ihtiyaç duyabilecekleri her şey mevcut. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Gelecekleri için önemli bir adım olan bu sınavda, emeklerinin karşılığını almalarını temenni ediyorum.”
 
“Veliler Okul Bahçesine Alınmayacak”
 
Sn. Tepe yaptığı açıklamada,  yoğunluk oluşmaması için okul bahçelerine öğrenciler ve görevliler dışında kimsenin giremeyeceğini, okul rehber öğretmenlerinin sosyal mesafe ve kurallarla ilgili yönlendirmelerde bulunmak üzere okullarda olacağını belirtti. Sn. Tepe, sınav gününden bir gün önce binaların dezenfekte edileceğini,  bütün okulların sınava hazır olduğunu ifade etti. Her öğrencinin kendi okulunda gireceği sınav sonrasında öğrenciler, kitapçıklarına 7 Haziran Pazartesi günü  okul müdürlüklerinden ulaşabilecekler.


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ