memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

26-12-2018 12:51 Kategori: EĞİTİM

TEOG’da ve LGS’de Şahinbey ilçesinin en başarılı ortaokulu

TEOG’da ve LGS’de Şahinbey ilçesinin en başarılı ortaokulu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"“İnsanın akıl ve kalple çift kanatlı olmasına dair önerdiğimiz paradigmamız sadece maddi olana yönelen bir eğitimi reddetmektedir. Beşerlikten insanlaşmaya doğru bir inşaa eylemi olarak gördüğümüz eğitimi evrensel manada progmatik veya pragmatik değil paradigmatik bir dönüşüme ihtiyacı olduğunu savunuyoruz."

2023 eğitim vizyonunun temel amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmek…” diyen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un sözlerini şiar edinen okulumuz Türkiye’nin genç dimaglarını yetiştirmek için var gücüyle  çalışmaktadır.

2013 yılında Gaziantep ilimizin Şahinbey ilçesinde Şahinbey Belediyesi tarafından inşaa edilen daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine İstanbul İmam Hatip Lisesinde Cumhurbaşkanımızın öğretmeninin adını alarak okulumuza Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu ismi verilmiştir. 2016 yılında ilk mezunlarını veren okulumuz TEOG’da ve LGS’de Şahinbey ilçesinin en başarılı İmam Hatip Ortaokulu olmuştur.

Her geçen gün akademik alanda, sosyal ve kültürel alanda başarılarına başarı katan okulumuz velilerimizin de teveccühünü kazanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyon belgesinde yer alan bütün faaliyetler okulumuzda fiili olarak gerçekleşmektedir.

21.yüzyıl paradigmasının yaparak, yaşayarak öğrenildiği ve ülkemizin 2023 vizyonuna uygun çıktılarının yer aldığı bir eğitim anlayışıyla yolumuza devam etmekteyiz. 2023 vizyonunda yer alan beceri atölyeleri ve uygulama sınıflarının yer aldığı okulumuz Türkiye’nin yenilikçi okulları arasında yer almaktadır.

Akademik olarak yalnızca Gaziantep’teki üst eğitim kurumlarına değil Türkiye geneli nitelikli üst eğitim kurumlarına da öğrenci göndermeyi kendine hedef edinmiştir.

Okulumuzda bütün branşlarda etkili eğitim metotlarıyla kaliteli eğitime devam etmekteyiz. Sayısal alanda sadece işlemsel bilgiye değil çağın gerektirdiği mantık ve muhakeme becerisini geliştirmeye yönelik etkinliklerle matematik, Fen Bilimleri, Teknoloji Tasarım dersleri vizyona uygun bir şekilde işlenmektedir. Sözel alanda kişinin kendini ifade etme becerisini geliştiren öğrenmeyi kolaylaştıran drama, tiyatro, şarkı, oyun gibi farklı etkinlikler uygulanarak Milli Eğitim Bakanlığımızın hedeflediği kazanımları öğrencilerimize kazandırmaktayız.

Okulumuzda sosyal etkinlikler kapsamında öğrencilerin çok yönlü gelişimi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Müzik alanında keman, bağlama, def, piyano, ud kursları; ses eğitimi, Türk halk müziği ve Türk sanat müziği koro çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda oluşan ürünler Gaziantep çapında yapılan konser ve dinletilerle halkla buluşturulmaktadır. Aynı zamanda okulumuzdaki öğrencilerin fiziksel gelişimlerini sosyal açıdan destekleyen beden eğitimi dersleri bünyesinde voleybol, futbol, basketbol, çim hokeyi, bocce, badminton, masa tenisi, dart, hentbol alanlarında çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca satranç, tiyatro, şiir dinletisi, münazara, Arapça şarkı metin ve şiir yarışmaları gibi farklı sosyal etkinlikler yapılmaktadır.

 Okulumuzdaki etkinlikler, bütün programların temelinde yer alan; Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanma eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme iletişim kurma, problem çözme, eleştirel düşünme becerisi, girişimcilik, iletişim becerisi, bilgi teknolojileri kullanma becerisi temel alınarak yapılmaktadır.

Bu çalışmalar doğrultusunda, veriye dayalı yaparak, yaşayarak öğrenen 2023 vizyonuna sahip bireyler yetiştiren Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu Türkiye’nin “Yenilikçi Okulları” arasına girmiştir.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU