memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

02-10-2018 15:37 Kategori: EĞİTİM

Şehitkamil'den öğrencilere satranç ve kitap dağıtımı

Şehitkamil'den öğrencilere satranç ve kitap dağıtımı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yenişarkaya İlkokulu öğrencileri Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nun duyarlı davranışı karşısında sevindiler. Minik öğrenciler kendilerine hediye edilen satranç takımı ve kitap karşısında duygulandılar. "

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Yenişarkaya İlkokulu öğrencileri için yapılan satranç takımı talebine duyarsız kalmadı. Okulu ziyaret eden Başkan Fadıloğlu’nu karşılarında gören öğrenciler, büyük sevinç yaşadı. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve onlarla uzun süre sohbet eden Başkan Fadıloğlu, tüm öğrencilere satranç takımı ve kitap armağan etti.

Sık sık öğrencilerle bir araya gelen ve onlardan gelen talepleri yerine getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun son adresi Yenişarkaya İlkokulu oldu. Şehitkamil Belediyesi ile irtibata geçerek öğrencileri için satranç takımı talebini ileten Yenişarkaya İlkokulu Müdürü Yasin Özçelik, öğrencileriyle birlikte güne hiç beklemedikleri bir ziyaretle başladı. Öğrencilerin istekleriyle bizzat ilgilenen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, sabahın erken saatlerinde Yenişarkaya İlkokulu’nu ziyaret etti. Öğrencilerin çok istedikleri satranç takımlarını kitapla birlikte hediye eden Başkan Fadıloğlu, öğrencilere büyük sevinç yaşattı.

ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ GAYRETİ GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Ben, öncelikle Okul Müdürümüze teşekkür ediyorum. Belediyemizin ‘Beyaz Masa’ uygulamasına sanal ortamda bir müracaatı olmuş. Hocamız okulda bir satranç kursu düzenlemek istemiş. Bu konuda bizden 15 adet satranç takımı istemişti. Biz de böyle bir girişimi çok faydalı gördük ve 15 adet değil de bütün çocuklarımıza satranç takımı hediye edelim istedik. Bugün Yenişarkaya İlkokulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimize satranç takımı hediye ettik. Burada çocuklarımız, artık akademik çalışmalarının yanında diğer taraftan da satranç eğitimi alacaklar. Ben hocalarımıza teşekkür ediyorum, bu iki sınıfta emek verdikleri için. İnşallah bu çocuklarımız burada bir yandan eğitimlerini alırken diğer yandan da satrançla tanışmış olacaklar. Kendi becerilerini geliştirdikten sonra bizim satranç turnuvalarımıza katılacaklar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

15 YERİNE TÜM ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI ARMAĞAN EDİLDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yenişarkaya İlkokulu Müdürü Yasin Özçelik ise şöyle konuştu:

“Başkanımıza, Belediyemizin resmi internet üzerinden ulaştık. Okulumuza açacağımız satranç kursu için satranç takımı talebinde bulunmak üzere mail atmıştım ve bu kadar hızlı dönüş olacağını tahmin etmiyordum. Başkanımızdan 15 adet satranç takımı istemiştik fakat kendisi bizzat okulumuzu ziyaret ederek, bütün öğrencilerimize satranç takımı hediye etti. Onun dışında öğrencilerimize kitap hediye etti. Okulumuzun her türlü ihtiyacını karşılamak üzere de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Başkanımıza bu duyarlı davranışından dolayı yürekten teşekkür ediyorum.”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU