memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

02-10-2018 15:22 Kategori: EĞİTİM

Şahinbey'den çevre temizliğine “yeşil düdük”

Şahinbey'den çevre temizliğine   “yeşil düdük”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şahinbey Belediyesi halkı çevre temizliği için duyarlı olmaya çağırdı. Okullarda temizlik kampanyası başlatarak “yeşil düdük” uygulaması başlattı."

Okullarda düzenlediği temizlik kapmayanları ile çocukların ve gençlerin daha temiz bir çevre ve gelecek adına bilinçlendirilmesini sağlayan Şahinbey Belediyesi, bu kampanyalarına bir yenisini daha ekleyerek “Yeşil Düdük” uygulaması başlattı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile birlikte Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, 23 Nisan Ortaokulu, Nene Hatun Kız Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’ni, ziyaret ederek, başarılı öğrencilere kol saati dağıtıp, öğrencilere “Yeşil Düdük” uygulamasını anlattı ve öğrencilerle birlikte düdük çaldı.

EĞİTİME DESTEK VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitime önem verdiklerini belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak eğitimi önemsiyoruz. Sizlerin daha güzel bir ortamda eğitim alması, geleceğe en iyi şekilde hazırlanması, bizlerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Şahinbey Belediyesi olarak şuana kadar 4 tane okul yapıp, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hizmetine sunduk. Okullarımızın fiziki eksiklerinin tamamlanması konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul bahçelerimize asfalt, basketbol potası, halı sahalar ve voleybol sahaları yapıyoruz. Okullarımıza temizlik kampanyaları ile temizlik malzemeleri veriyoruz. Tüm öğrencilerimizin spor yapması için karne hediyesi olarak, spor ayakkabısı hediye ettik. Ayrıca gençlerimizin spor yapması için forma, futbol, voleybol ve basketbol topları dağıttık. Akkent’te içerisinde kapalı spor salonları, yüzme havuzları, okçuluk sahası ve yürüyüş yolları olan, Akkent Spor Köyünü yaptık. Yine başarılı olan öğrencilerimize kol saati hediye ediyoruz” dedi.

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, okullarında öğrencilerin evi olduğunu belirterek, “Eğitimin bir parçası olarak gördüğüm ve bizimde üzerinde hassasiyetle durduğum çevre temizliği konusu var. Evinizde çekirdek yiyip kabuğunu halının üzerine atmıyorsanız, şehrimizi, ilçemizi ve okulumuzu da temiz tutmalıyız. Bu nedenle yerlere çöp atmayacağız atanlar olursa da uyarmalıyız. Şahinbey Belediyesi olarak “Yeşil Düdük” uygulaması başlattık. Bu yeşil düdükleri temizlik konusunda gönüllü olan öğrencilerimize dağıtacağız ve bu öğrencilerimiz yere çöp atanı gördüğünde düdüğü çalarak uyaracak. Bu sayede çevre kirliği yapanları da uyarmış olacaksınız” dedi.

Başkan Tahmazoğlu, geri dönüşüm konusunda da öğrencileri bilgilendirerek, atılan malzemelerin geri dönüşümle yeniden kazanılabilineceği uyarısında bulundu. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU