Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

07-11-2019 10:51 Kategori: EĞİTİM

'Özgül Öğrenme Güçlüğü' konulu rehberlik sempozyumu

'Özgül Öğrenme Güçlüğü' konulu rehberlik sempozyumu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Erdem Kolejinde, bu sene 3.sü düzenlenen PDR Günleri kapsamında “Özgül Öğrenme Güçlüğü” konulu rehberlik sempozyumu gerçekleşti."

Erdem Koleji amfi salonunda gerçekleşen sempozyuma, Şehitkâmil RAM Müdürü Ahmet Kaynak ve Şehitkâmil ilçesindeki okullarda görev yapan rehber öğretmenleri katıldı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklâl Marşı ile başlayan sempozyumda, Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez kısa bir açılış konuşması yaparak tüm katılımcılara ve konferans verecek akademisyenlere teşekkürlerini iletti.

Günümüzde görülme sıklığı artış gösteren ve temel sebebi kesin olarak bilinmeyen özgül öğrenme güçlüğünün kişide nasıl sorunlara yol açtığı, öğrenciler arasındaki ilişkilere olumsuz yönde nasıl yansıdığı, bu konuda alınabilecek önlemlerin neler olduğu, gibi konuların ele alındığı sempozyumda Hasan Kalyoncu Üniversitesinden akademisyenler, konuyla ilgili konferanslar verdi. Soru cevap şeklinde geçen ve katılan rehber öğretmenlerinin aklındaki sorulara cevap bulunduğu sempozyuma katılan tüm katılımcılara, katılım belgesi verildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevhide Kargın, “Öğrenme Güçlüğü Tarihçesi ve özellikleri” ile ilgili konferans verirken Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Birkan Güldenoğlu, katılımcılara “Öğrenme Güçlüğü Çeken Öğrencilerdeki Akademik Başarısızlıklar” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, sempozyumda sunum gerçekleştiren akademisyenlere plâket takdim etti. Takdimin ardından birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna