memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

28-09-2022 14:03 Kategori: EĞİTİM

Kollektör Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kollektör Fiyatlarını Etkileyen Faktörler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kollektör kaba bir tabirle bir dağıtım elemanıdır. Kollektörler küçük kesitlerden oluşan birkaç boru üzerinden gelen sıvının toplandığı ana borulardır."

 Kollektörler üzerinden büyük çaptan oluşan bir giriş ve küçük çaplı birçok çıkışın yapılması sağlanır. Bu bağlamda kollektör fiyatları oldukça geniştir. Kullanıcılar talepleri doğrultusunda kendilerine en uygun kollektörü belirler.

 Kollektör fiyatları birçok faktör tarafından etkilenir. Kollektörün tesisatı, büyüklüğü, gücü gibi birçok unsur bu konu üzerinde belirleyicidir.

Yerden Isıtma Kollektörü 

Kollektörlü sistem işleyiş bakımından oldukça önemlidir. Bu sistemden tek bir kolon çıkılır. Ayrıca katlarda bulunan kollektör kutuları içerisinden radyatörlerin her birine şap aracılığıyla gidiş ve dönüş borularının döşenmesi sağlanır. Yapılan tüm bu işlemler kollektör fiyatları üzerinde etkilidir. Döşeme biçimi seçildikten sonra boru aralıkları belirlenir ve döşeme işlemi gerçekleşir.

 Döşemenin ardından da her bir ağızın kollektöre bağlanması sağlanır.  Kollektör için seçilecek yer de oldukça önemlidir. Yerden ısıtma borusunun döşeneceği tüm mekanlardan uzak olacak şekilde yer tespiti yapılmalıdır. Belirlenen grupların kontrolü birbirinden bağımsız vanalar ile sağlanır. Kollektör fiyatlarına https://desenerji.com/rehau-kollektor/ linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ