memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-05-2020 22:45 Kategori: EĞİTİM

Gaziantep'te Kızılay’ın azalan kan stoklarına anlamlı destek

Gaziantep'te Kızılay’ın azalan kan stoklarına anlamlı destek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesinden alkışlanacak kampanya. Kızılay'ın azalan kan stoklarına destek vermek için sendika olarak "İyilik Kanımızda Var." dediler 250 ünite kan topladılar"

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesinden alkışlanacak kampanya. Kızılay'ın azalan kan stoklarına destek vermek için sendika olarak "İyilik Kanımızda Var." dediler 250 ünite kan topladılar

Ramazan ayı ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle Kızılay'ın azalan kan stoklarına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesinden destek geldi. Kan bağışını Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi Akkent Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdik. Düzenlenen kan bağışı etkinliğinde 250 ünite kan toplandı.

İyilik Kanımızda Var sloğanı ile kan bağışı kampanyasını başlatan Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök şöyle konuştu;

Asra yemin olsun ki insanlar hüsrandadır, yalnızca iman eden ve salih  amel işleyenler müstesna. Onlar ki Hakkı ve sabrı tavsiye ederler. Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi, hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin üzerine olsun.

Çok kıymetli basın mensupları, değerli dava arkadaşlarım;  genel merkezimizin, Kızılay’ın kan stoklarındaki sıkıntıyı duyar duymaz başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasını gerçekleştirmek üzere Memur-Sen’imizin bütün hizmet kollarıyla beraber bu gün buradayız. Ben burada bulunan bütün dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin ne zaman bize ihtiyacı olduysa biz elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman sakınmadık, geri durmadık. “Kim var” diye sorulduğu zamansa, sağımıza solumuza bakmadan “Biz varız” dedik ve meydan yerine kendimizi attık.

Bu sendika her zaman üzerine düşeni yaptığı gibi bu gün Kızılay’ın kan stoklarının bittiğini duyunca “Kızılay’ın kan stoklarının bitmiş olması bizim kanımıza dokunur.” dedik, “İyilik bizim kanımızda var.” dedik ve çıktık geldik. İnşallah burada kanımızı vererek vatanımıza hizmet etmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşayacağız. Bu gün  buraya gelip kan bağışında bize destek veren herkese, bizi bu kampanyada yalnız bırakmayan tüm basın mensuplarına tekraren teşekkür ediyorum. Rabbim yapacağımız kan bağışını kabul etsin diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum" şeklinde konuştu.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU