memo

Bugun...
03-11-2018 22:43 Kategori: EĞİTİM

Gaziantep'te 23 öğretmen ihraç edildi! İşte o isimler

Gaziantep'te 23 öğretmen ihraç edildi! İşte o isimler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen öğretmenlerle ilgili resmi Gazetenin 7150 sayılı bu günkü kararına göre Mili Eğitim Bakanlığına bağlı 658 öğretmen ihraç edilirken ihraçlar arasında Gaziantep'ten 23 öğretmen ihraç oldu. "

Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen öğretmenlerle ilgili resmi Gazetenin 7150 sayılı bu günkü kararına göre Gaziantep'ten Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 23 öğretmen ihraç oldu. 

Resmi Gazete'nin 3 Kasım 2018 tarihli sayısında Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun yayımlandı. Resmi Gazetenin bugünkü sayısına göre Türkiye genelinde yüzlerce öğeretmen ihraç edildi. Buna göre Gaziantep'in Merkez ve ilçelerinde aralarında 1 marif müfettişi, 22 öğretmen olmak üzere toplam 23 eğitimci meslekten ihraç edildiler.

MADDE 1- (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

(2) Birinci fıkra gereğince kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkûmiyet kararı aranmaksızın rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından on beş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

(3) Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.

İŞTE GAZİANTEP VE İLÇELERİNDE İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLER

 

 

 

 

 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU