memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

12-09-2022 16:19 Kategori: EĞİTİM

Gaziantep’te 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı

Gaziantep’te 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de 2022- 2023 eğitim-öğretim dönemi bugün başladı."

Eğitim Öğretim yılı açılışı dolayısıyla Şehitkamil İlçesinde Seyrantepe Yeniçamlık İlkokulu, Şahinbey İlçesinde 25 Aralık Mahallesi Hacı Fehime Güleç İlkokulu  ziyaretine  Vali Davut Gül’ün yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Muhittin Taşdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İlçe Kaymakamları, Şehitkâmil ve Şahinbey İlçe Belediye Başkanları ve ilgili kurum amirleri de eşlik etti. 

Vali Davut Gül, öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanına teşekkürlerini ileterek, Gaziantep’in şanslı bir şehir olduğunu ifade etti.

Gaziantep’in eğitim açısından tarihinin en büyük yatırımlarını aldığını dile getiren Vali Gül: “Yaklaşık 3 milyar TL devam eden yatırımlarımız var. Ondan daha önemlisi bu sene ilk defa okulların kendi hesaplarına ödenek gönderilerek küçük onarımlarla ilgili ihtiyaçları ortadan kalkmış oldu. Bu açıdan yeni eğitim-öğretim dönemine daha mutlu giriyoruz. Çocuklarımızın kitapları ve yardımcı kaynak kitapları dağıtıldı. Gaziantep şanslı bir şehir. Büyükşehir Belediyemiz tarafından çanta, ilçe belediyemiz ise çocuklarımıza boyama seti hediye etti. Yeni atanan öğretmenlerimiz yaz döneminde hazırlıklarını tamamladılar. Yaklaşık olarak 24 bin derslik 627 bin öğrencimiz eğitim-öğretime hazır. “Eğitim Şehri” hedefimiz doğrultusunda bu sene içerisinde planlarımızı birebir yerine getireceğiz” dedi.

Vali Davut Gül son olarak 2022-2023 eğitim öğretim döneminin tüm öğrenciler için hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise eğitimde önce insan diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Sizin başarılı bir geleceğe sahip olmanız için bir okula lazım olan ne varsa destek olmaya her zaman hazırız.  İlk olarak 1’inci sınıflarımıza çanta ve kırtasiye malzemelerini dağıtıyoruz. Eğitim hayatınızda çok iyi olun. Daha yolun başında işi sağlam tutarsak sizlerin çok başarılı olacağına inanıyoruz. ‘Eğitim şehri Gaziantep’ olma hedefimiz var. O yüzden 1’nci sınıf çok önemli, çocuklarımızı eğitim hayatlarının başlangıcında sağlam tutmamız gerekiyor. Her birinizin istediği başarıyı elde etmesi gerekiyor. Siz bizim için çok önemlisiniz. Bu hediyeleri güle güle kullanın.” ifadelerini kullandı.

Akabinde sınıfları gezerek minik öğrencilerimiz ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Gül, okulun eksiklikleri ve öğretmenlerin eğitim dönemine dair yaptığı hazırlıklar üzerine bir süre sohbet ederek öğretmenleri dinledi.

Şehitkamil ve Şahinbey İlçemizdeki okul ziyaretlerini tamamlayan Vali Davut Gül toplu fotoğraf çekimi ardında okullardan ayrıldı.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ