memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-02-2021 09:38 Kategori: EĞİTİM

Gaziantep Valiliği'nden yüz yüze eğitim açıklaması!

Gaziantep Valiliği'nden yüz yüze eğitim açıklaması!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı araştırılırken Gaziantep Valiliği'nden okulların açılmasına ve yüz yüze eğitime ilişkin bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada, pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısına ve oradan çıkacak kararlara vurgu yapıldı. Valilik, Kabine toplantısından çıkacak yeni kararlara kadar mevcut tedbirlerin süreceğini ifade etti. İşte son dakika açıklamasının detayları..."

Valiliği son dakika açıklaması ile kentteki yüz yüze eğitim ile ilgili detayları paylaştı. İşte detaylar;

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur. 
Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir. 
İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti. 
Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak'tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf  öğrencileri  ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir. 
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Elanur , 30-03-2021 07:24 aşağıdaki yorumu yaptı. ben bir öğrenciyim ve yasakların gelmesini isterim ve okulların açık tutulmasını ve taksicilerin, dükan açanların vb. yerlerinde açık olmasını isterim
yorumlar Elanur , 30-03-2021 07:24 aşağıdaki yorumu yaptı. ben bir öğrenciyim ve yasakların gelmesini isterim ve okulların açık tutulmasını ve taksicilerin, dükan açanların vb. yerlerinde açık olmasını isterim
FACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ