memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

29-11-2018 10:48 Kategori: EĞİTİM

Erdem Koleji'ne ''Bilge Kunduz'' sertifikası

Erdem Koleji'ne ''Bilge Kunduz'' sertifikası
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"“Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği”ne katılan Erdem Koleji Bilişim Robotik ve Kodlama Kulübü öğrencileri, 45 dakika süren online sınavı başarıyla sonuçlandırarak “Bilge Kunduz” sertifikası almaya hak kazandı. "

“Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği”ne katılan Erdem Koleji Bilişim Robotik ve Kodlama Kulübü öğrencileri, 45 dakika süren online sınavı başarıyla sonuçlandırarak “Bilge Kunduz” sertifikası almaya hak kazandı.

 Her yaştan öğrenciye; bilgisayar bilimini öğretmek, bilgi işlemsel düşünme yetisi kazandırmak, öğrencilerin bu konudaki farkındalıklarını arttırmak amacı ile uluslararası platformda düzenlenen ve bu sene çeşitli ülkelerden 70.000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Bilge Kunduz Etkinliği, birçok ülkede öğrencilerin enformatik ve bilgi işlemsel düşünebilme yeteneklerini çevrimiçi olarak test ediyor.

 Etkinliğe katılan Erdem Koleji Bilişim Robotik ve Kodlama Kulübü öğrencileri, 45 dakika süren online sınavı başarıyla sonuçlandırarak Bilge Kunduz sertifikası almaya hak kazandı.

 Her yaştan öğrenciyi, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaları ve etkinliklere katkı sağlamaları noktasında teşvik ettiklerini belirten, Erdem Koleji Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Koray Şenpekmezci, "Bilge Kunduz sınavı;  öğrencilere, bildiklerini gözden geçirme, karmaşık hesaplamalar yapabilme, karar verebilme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, analitik düşünebilme ve problem çözebilme gibi üst düzey beceriler kazandırıyor"  dedi. Ayrıca Erdem Koleji öğrencilerinin Bilge Kunduz etkinliğinde göstermiş oldukları başarıdan ve sertifika almaya hak kazanmış olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Erdem Koleji Ortaokulu Robotik ve Kodlama kulübü öğrencileri, “Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliğini ” tamamlayıp katılım ve teşekkür belgelerini Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez’den aldılar.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU