memo

Bugun...
30-11-2018 16:20 Kategori: EĞİTİM

Erdem Koleji’nden Akademik Rekor

Erdem Koleji’nden Akademik Rekor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"ÖZDEBİR Türkiye Geneli Deneme Sınavında Türkiye rekoru yine Erdem Kolejinin oldu."

17 Kasım tarihinde yapılan 5, 6 ve 7. sınıfların katıldığı ÖZDEBİR Türkiye Geneli Deneme Sınavında Türkiye rekoru yine Erdem Kolejinin oldu. Sınav sonuçlarına göre iki öğrencinin il birinciliğini hak ettiği sınavda iki öğrenci de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

  6. sınıflarda Türkiye’ de sadece beş öğrenci tüm soruları doğru cevaplarken bunların ikisi Gaziantep’ten ve Erdem Kolejinden çıkmıştır.

  Sınav sonuçlarına göre 6. Sınıflardan iki öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birinciliği; 7. Sınıflardan iki öğrenci ise il birinciliğini elde etmişlerdir. İl geneli sıralamalarda ilk 10’da 13 öğrenci yer alıyor. Yaklaşık 15 bin öğrencinin katıldığı sınavda ilk 100 kişiden 44’ü Erdem Koleji öğrencisi.

   Erdem Koleji ortalama başarısıyla da zirveye adını yazdırdı. Okul puan ortalamalarında Gaziantep il birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü Erdem Kolejinin oldu. Başarılı öğrencileri Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez tebrik edip başarılarının devamını diledi. Sönmez “Bu başarıya katkıda bulunan öğretmen, öğrenci, veli ve idarecilerimizi tebrik ederiz. Öğrencilerimizin kazandığı her başarı bizleri gururlandırıyor.” dedi.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU