memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

03-01-2019 14:12 Kategori: EĞİTİM

Erdem Koleji öğrencilerden örnek davranış

Erdem Koleji öğrencilerden örnek davranış
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Erdem Koleji 4. ve 5. sınıf öğrencileri, GAP Görme Engelliler Okulu’ndaki öğrenci arkadaşlarıyla buluşup arkadaşlarına kitap okuyor. "

Erdem Koleji 4. ve 5. sınıf öğrencileri, GAP Görme Engelliler Okulu’ndaki öğrenci arkadaşlarıyla buluşup arkadaşlarına kitap okuyor.

Aralık ayında başlayan bu proje ile Erdem Koleji öğrencileri, belirli günlerde GAP Görme Engelliler Okulu’na giderek orada arkadaşlarına hem kitap okuyor hem de beraber kaynaşma fırsatı buluyor.

Bireysel farklılıkların arkadaşlık ve iletişim kurmada bir etkisinin olmadığına vurgu yapan Erdem Koleji ilkokul rehber öğretmeni Ayşegül Tümbaş, “Bu proje ile hem öğrencilerimizin içindeki dayanışma ve yardımlaşma duygusunu ön plana çıkarıyoruz hem de bireysel farklılıkların arkadaşlıklar kurmada bir engel oluşturmadığını öğrencilerimize gösteriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Her insanın birer engelli adayı olduğunu belirten Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Birlikte yardımlaşarak dayanışma ile bu engelleri kaldırabiliriz. Göremeyene göz, duyamayana kulak olarak bir olabiliriz. Bu proje ile bu duygu ve düşünceleri öğrencilerimize aşılıyoruz” dedi.

Okuyarak Bir Oluyoruz projesi 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edecek ve Erdem Koleji öğrencileri, arkadaşlarına belirli zamanlarda kitap okumaya devam edecek.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU