memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

30-12-2018 20:57 Kategori: EĞİTİM

Eğitime kar engeli: Gözler Gaziantep valiliğinde

Eğitime kar engeli: Gözler Gaziantep valiliğinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yoğun kar yağışı nedeniyle Valiliklerin almış olduğu karar gereği Gaziantep'in iki komşu ili Kahramanmaraş'ın Afşin, Çağlayancerit ve Nurhak ilçelerinde, kar nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Adıyaman'ın ise Gölbaşı ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi. Gaziantep'te ise gözler valiliğin vereceği kararına çevrildi"

Sabahanın erken saatinde Kentte sabah saatlerinden başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Afşin, Çağlayancerit ve Nurhak ilçelerinde yarın eğitime bir gün ara verilecek.

Ayrıca bu ilçelerde hamile ve engelli çalışanlarında yarın idari izinli olacağı belirtildi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde bulunan tüm okullar 31 Aralık Pazartesi Günü tatil olduğu duyuruldu. İlçe genelinde de yoğun kar yağışının devam ettiği belirtiliyor.

GAZİANTEP VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi Davut Gül'den kar tatili açıklaması geldi. Gül "Eğitim öğretimi aksatacak bir durum henüz yok, böyle bir durum ortaya çıktığında sizlere haber veririz" dedi. Dün geceden itibaren etkisini gösteren kar yağışı Gaziantep'i beyaza bürüdü. Pazartesi günü okula başlayacak olan öğretmenler ve öğrencilerin gözü Gaziantep Valisi Davut Gül'e çevrildi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Gül, "Gaziantep genelinde kar yağışını takip ediyoruz, eğitim öğretimi aksatacak bir durum henüz yok, böyle bir durum ortaya çıktığında sizlere haber veririz" Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU