memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

23-01-2022 22:30 Kategori: EĞİTİM

Başkan Gök: Ücretli öğretmenlerin maaşları iyileştirilmeli

Başkan Gök: Ücretli öğretmenlerin maaşları iyileştirilmeli
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ücretli öğretmenlik uygulamasına son verilmesi çağrısı yapan Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, “Ücretli öğretmenler meslek onuruna yakışır bir ücret almalılar” dedi."

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, ücretli öğretmenlerin durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Ücretli öğretmenlik uygulamasına son verilerek ücretli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini istediklerini vurgulayan Ahmet Gök, “Peki açlık sınırının bile altında 2.000 TL gibi komik bir ücretle adeta yaşam savaşı veren ücretli öğretmenleri kim kadroya geçirecek? Ekonomik, sosyal ve özlük haklarını kim düzeltecek?” diye sordu.

Ücretli öğretmenliği ucube olarak tanımlayan Gök, “Ülke olarak 100.000 civarı öğretmen açığımız ücretli öğretmen uygulaması ile geçiştirilirken, 300.000 civarı öğretmenimiz de atanmayı bekliyor” dedi.

“ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE YAKIŞIR BİR ÜCRET ALMALILAR”

Öncelikli taleplerinin “Öğretmenlik, Sözleşmeli Öğretmenlik” gibi uygulamalara son verilmesi olduğunu ifade eden Gök, “Ancak bu gerçekleşinceye kadar ivedi olarak yapılması gereken şey; meslektaşlarıyla aynı işi yapan ücretli öğretmenlerimize insan onuruna ve öğretmenlik mesleğine yakışır bir hayat yaşayabilecekleri bir ücret verilmesi ve bu kardeşlerimizin sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin sahip olduğu tüm ekonomik, sosyal ve özlük haklara sahip olmasının sağlanmasıdır” ifadelerini kullandı.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ