memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

25-09-2018 17:06 Kategori: EĞİTİM

Başarılı öğrencilere ‘Saat Ödülü’

Başarılı öğrencilere ‘Saat Ödülü’
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ziyaretine gittiği Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu’nda (İHO) başarılı öğrencilere saat hediye etti. Tahmazoğlu’na ziyaretinde Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de eşlik etti."

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ziyaretine gittiği Adil Teymur İmam Hatip Ortaokulu’nda (İHO) başarılı öğrencilere saat hediye etti. Tahmazoğlu’na ziyaretinde Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de eşlik etti. 

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN 

ÖĞRETMENİNİN ADINI OKULA VERMİŞTİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ziyaretine gittiği Adil Teymur İHO’nda başarılı öğrencilere saat hediye etti. Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe’nin de eşlik ettiği ziyarette gerçekleştirilen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, “Okulumuz 2013 yılında belediyemiz tarafından yapılmıştır. İsmi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine Adil Teymur olarak belirlendi. Adil bey İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde cumhurbaşkanımızın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmıştır. O yüzden vefa duygusu olarak cumhurbaşkanımız belediyemizden bunu talep etmiştir. Biz de o yüzden okulumuzun adını böyle adlandırdık ve vefa duygumuzu belirtmiş olduk” dedi. 

YASİN TEPE OKULUN BAŞARISINI ANLATTI

Törende konuşan Şahinbey Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de şu ifadelere yer verdi; “Adil Teymur İHO, her geçen sene başarılarına yeni başarılar ekleyerek Şahinbey’in parlayan okullarından biri olmaya devam ediyor. Akademik başarıları ve sosyal faaliyetleriyle ön plana çıkan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan örnek ve öncü bir nesil Adil Teymur İHO’da yetişiyor.2018-2019 eğitim öğretim yılında sadece beşinci sınıflara kayıt için 700 başvuruda bulunulmuş,  bunun 280 tanesinin asıl kaydı yapılmıştır. Bu durum Adil Teymur İHO’nun Antep’te tercih edilen bir okul olduğunun göstergesidir. Geçen eğitim öğretim yılında Gaziantep’imizi temsilen Kartal İmam Hatip Lisesi’ne öğrenci yerleştiren Adil Teymur İHO, 65 öğrencisini de sınavla kayıt alan okullara yerleştirmiştir.”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU