memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-09-2019 14:41 Kategori: DÜNYA

GKV'de Türk Dil Bayramı kutlandı

GKV'de Türk Dil Bayramı kutlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle Türk Dil Bayramı kutlandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1932’de katılımıyla “Türk dili, dillerin en zenginlerindendir, yeter ki bu dil bilinçle işlensin’’ felsefesiyle Dolmabahçe Sarayı’nda toplanan ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül, ülkemizde her yıl “Dil Bayramı” olarak kutlanmaktadır."

Dünya dilleri arasında Türk dilinin itkin ve önemli bir yere sahip olduğunu ifade eder GKV Özel İlkokul Müdürü Uğur Özeren “İlkokul olarak ‘’Yaşamımızdaki İzler’’ teması ile bir çalışma yaptık. Bu çalışmaya 2. sınıf öğrencilerimiz ‘’Yaşamımızda İzler’’i olan kelimelerin doğru kullanımını anlatan örneklerden oluşan posterlerle katkı verdiler. Öğrencilerimizin kelime hazinelerini geliştirmek ve doğru kullanmalarını sağlamak  için de bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu çalışmada emeği geçen  Görsel Sanatlar Zümre Başkanımız Şeyma Aslantaş ve Bilgisayar Öğretmenimiz Fatoş Hanedan’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize düzenlediğimiz etkinliklerle Türkçe'nin ne kadar yaygın ve köklü bir dil olduğunu etkinliklerimizde  anlatıyor ve uygulamalarla gösteriyoruz.”dedi.   

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının Türk dilini ve kültürünü öğrencilerine bir değer olarak kazandırmayı hedeflediğini de sözlerine eklenen Özeren “ Öğrencilerimizin doğru  değerlerle yetişmesi için ‘'Türk Dil Bayramı’’ gibi ulusumuzun yaşam değerlerini hatırlatan bu etkinliklerin önemli bir vesile olduğunu düşünüyorum. Bir milletin bağımsızlığının, özgürlüğünün, kültürel birikimin en büyük göstergesi dilidir. Türk Dil Bayramı okulumuzda çocuklarımızın dil farkındalığını arttırmak için etkinliklerle kutlandı. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem öğrendiler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu olarak eğitim hayatında Türkçe hassasiyetini, çocuklarımıza  en etkili şekilde verebilmemiz gerektiğine inanıyoruz. Dilimize sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur” dedi.   

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER DÜNYA HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ