memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

11-10-2018 12:13 Kategori: ASAYİŞ

Toplu halde telef olan balıkları çukura gömdüler

Toplu halde telef olan balıkları çukura gömdüler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, sulama amaçlı yapılan Tahtaköprü Baraj'ında, Amik Ovası'na su verilmesi nedeniyle debinin düşmesi sonucu toplu halde telef olup kıyıya vuran balıklar, belediye ekipleri tarafından toplanıp, çukura gömüldü. "

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, sulama amaçlı yapılan Tahtaköprü Baraj'ında, Amik Ovası'na su verilmesi nedeniyle debinin düşmesi sonucu toplu halde telef olup kıyıya vuran balıklar, belediye ekipleri tarafından toplanıp, çukura gömüldü.

Yesemek ile Ağalarobası Mahallesi'nde kıyıları bulunan Tahtaköprü Barajı'nda su seviyesi, Amik Ovası'na su verilmesi nedeniyle geçen pazar günü düştü. Su seviyesinin düşmesinin ardından barajda toplu olarak telef olup kıyıya vuran çok sayıda balığın, çevreye yaydığı kokuyu ve vatandaşların bilmeden almasını önlemek amacıyla belediye tarafından temizlik çalışması başlatıldı. İş makinesiyle açılan dev çukura temizlik işçileri ve iş makinesiyle kıyı boyunca toplanan ölü balıklar açılan çukura gömülerek üzeri kireçlenip kapatıldı.

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü yetkilileri, barajdaki balık ölümlerinin, su seviyesinin düşmesine bağlı olarak sudaki oksijenin azalmasından kaynaklandığının tahmin edildiği, balıklardan ve sudan numune alındığını, analiz sonuçlarının gelmesiyle balık ölümlerinin kesinlik kazanacağı kaydedilirken, bu süre içerisinde yöre sakinleri barajda balık avlamaması konusunda uyarılarda bulunuldu.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU