memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

18-07-2017 13:46 Kategori: ASAYİŞ

Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması Gaziantep'te kutlandı

Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması Gaziantep'te kutlandı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Irak'ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ'tan temizlenmesi, Irak'ın Gaziantep Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı."

Irak'ın Musul kentinin terör örgütü DEAŞ'tan temizlenmesi, Irak'ın Gaziantep Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Başkonsolos Muayad Omer Koperly ve  konsolosluk çalışanları katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programra Türkiye ve Irak milli marşları akındı.

Programda konuşan Saytorzomoz Koperly, Musul'un DEAŞ'tan tamamen temizlenmesinden duydukları mutluluğu dile getirdi. Musul'un tarihi yerlerinin DEAŞ tarafından yıkıldığını dile getiren Koperly şunları dedi:

"2014 Haziran ayından buyana Irak'ın en büyük kenti Musul, DEAŞ tarafından işgal altındaydı. Musul'un kurtuluşu nedeniyle bugün bu programı düzenliyoruz. Bilindiği üzere 2014 yılından itibaren DEAŞ halkımıza karşı çeşitli zulümler yapmış, katliamlar yapmış ve cinayetler işlemiştir. Yine oradaki kültür mirasımız olan  Hadır ve Nebi Yunus Camisini yerle bir etmiştir. Ayrıca bölgede bulunan azınlık olan Ezidi halka karşı çeşitli suçlar işlemiş ve özellikle Ezidi kadınları pazarlarda satma alçaklığında bulunmuşlardır. Bu işgalin sonucunda Musul'da yaşayan yaklaşık 1 milyon insan Irak'ın çeşitli kentlerine göç etmek zorunda kalmıştır. Musul'daki tahribattan ve işgalden dolayı ordumuz gerekeni yaparak kenti teröristlerden almışlardır. Musul'da ki tahribatı gidermek için kamuoyundan, kardeş ve dost ülkelerden destek bekliyoruz. Biz burayı tekrar imar ederek halkına sunmak zorundayız. DEAŞ terörüne karşı bize destek veren dost ve kardeş ülkelere tekrar teşekkür ediyoruz."

Konuşmaların ardından Musul'un, DEAŞ'tan temizlenmesini anlatan tiyatro gösterisi yapıldı.

 Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ