memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

27-09-2022 09:36 Kategori: ASAYİŞ

Kar Maskesiyle Hastane Kantininde Soygun

Kar Maskesiyle Hastane Kantininde Soygun
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantininde soygun ve yağma gerçekleştiren 2 şüpheli, önce güvenlik kameralarına, sonra da polise yakalandı. Hastane kantininde gerçekleşen ve güvelik kameralarına yansıyan yağma ve soygun anı görüntülerinde, şüphelilerin, yüzleri kapalı şekilde kantine gelişleri ve silahlarla 2 çalışanı etkisiz hale getirme ve paraları alıp kaçma anı yansıyor. Kar maskeli şüphelilerin daha önce hastanede geçici olarak çalışan 2 kardeş olduğu tespit edildi."

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde dün akşam saatlerinde Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nin kantininde meydana gelen silahla yağma olayı ile ilgili polis ve mahalle bekçileri tarafından yürütülen çalışmalarda, hem kantininin, hem de çevredeki güvenlik kameraları incelemeye alındı. Kantinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde, kar maskeli 2 şüpheli ellerinde silahlarla hastane kantinine geliyor ve önce bir kantin çalışanını darp ederek yaralıyor ve etkisiz hale getiriyor, ardından da kasada oturan diğer kantin görevlisini darp ederek, kantinin arka odasına silah zoruyla götürüyor. 2 çalışanın başında soygunculardan biri beklerken, diğeri ise kasaya giderek paraları torbaya dolduruyor.  Daha sonra şüpheli 2 kişi hızla kantinden çıkıyor.
İncelenen güvenlik kameralarında olayı gerçekleştirdiği tespit edilen T.B.Y. ile B.Y. isimli 2 şüphelinin kardeş olduğu ve daha önce Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçici işçi olarak çalıştıkları belirlendi.  Olay sırasında yaralanan kantin çalışanlarından birinin durumunun iyi olduğu öğrenildi. 
Düzenlenen operasyonla yakalanan şüpheliler, olayda kullandığı kurusıkı tabanca, kesici alet ve yağma edilen para ile birlikte ele geçirilirken, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ