memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

15-08-2022 11:51 Kategori: ASAYİŞ

İndirimi duyan koştu, kasada sepet kuyruğu oluştu

İndirimi duyan koştu, kasada sepet kuyruğu oluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhurbaşkanı’nın indirim açıklaması üzerine Gaziantep’te vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatiflerine ait KoopGross markete akın etti. Marketin otoparkı tamamen dolarken marketin kasalarında metrelerce alışveriş sepeti kuyruğu oluştu. "

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde yüzde 40’lara varan indirimli satışların başlayacağını duyurmasının ardından Gaziantep’te vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatiflerine ait KoopGross marketine akın etti. Şehitkamil ilçesine bağlı Mücahitler Mahallesi’ndeki markete sabahın ilk saatlerinde gelen vatandaşlar otoparkın dolması üzerine araçlarını çevreye park etti. İndirimli ürünleri satın almak için markete gelen vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta güçlük çekerken marketin içinde yoğunluk yaşandı.

Market içinde kuyruk oluştu
Alışveriş sepetlerini tıka basa dolduran Gaziantepliler, yoğunluktan dolayı kasada ödeme yapmak için uzun süre bekledi. Market kasalarının önünde metrelerce uzunlukta alışveriş sepeti kuyruğu oluşurken vatandaşlar araç bagajlarını alışveriş poşetiyle doldurdu. 
Çok sayıda ürünün fiyatında ciddi indirim yapıldığını aktaran vatandaşlar, alınan bu kararın diğer marketlerinde fiyatlarında indirim yapmasını sağlayacağını belirterek, marketin otoparkını ilk defa bu kadar dolu gördüklerini söyledi. 

“Önceden 6 araç olurdu, bugün 200 araç var”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ürünlerde indirim yapıldığını paylaşan Ömer Kazıcı ise indirimin enflasyonu da etkileyeceğini belirtti. Sürekli KoopGross’tan alışveriş yaptığını paylaşan Kazıcı, “Önceden geldiğimde 5-6 araç olurdu. Bugün gördüğünüz gibi 200 araç var. Bu indirim enflasyonu da etkileyecektir. Ben dün diğer marketleri de gezdim. Hatta onlar dünden indirim yapmaya başlamışlardı. Yağ fiyatları 10 lira kadar düşmüş. Diğer fiyatlarda düşecektir. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

“Ben şimdiye kadar böyle kalabalık görmedim”
Markette alışveriş yapan Yakup Bağlar, 15-20 kalemde indirim yapıldığını söyledi. Şeker, yağ, makarna, sebze ve meyvede ciddi indirim yapıldığını aktaran Bağlar, “Mesela burada 1.80 TL’ye karpuz gördüm. Ben dün 3 liraya almıştım. Bu indirimler diğer zincir marketleri de etkileyecektir. Onlar akıllarını başlarına alacaklar. Marketler 10 yerine 5 kazanacaklar. Fiyatları indirecekler ki vatandaş gelsin. Yoksa vatandaşlar buraya gelir onlarda otururlar.  Bura bir haftada yaptığı satışı bugün bir günde yaptı. Ben sabahtandır görüyorum. Ben şimdiye kadar böyle kalabalık görmedim. Ben bir vatandaş olarak memnunum” ifadelerini kullandı. Kaynak: İHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ