memo

Bugun...
06-03-2018 23:55 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep'te polis Stüdyo dairelerini mercek altına aldı...

Gaziantep'te polis Stüdyo dairelerini mercek altına aldı...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün fuhuşla mücadele çalışmaları kapsamında fuhuşa aracılık ve yer temin etmek suçlarından 16 adet stüdyo daire ile 3 masaj salonunu kapattı. 3 masaj salonu ile 16 stüdyo dairede fuhuş yapan 43 bayan ve 47 erkek olmak üzere toplam 90 şahsa adli ve idari işlem yapıldı."

ahıslara toplam 47 bin 625 TL idari para cezası uygulanırken, 3 masaj salonu ve 16 stüdyo daire 1 ay süre ile mühürlendi.

Günlük kiralık daire adıyla ortaya çıkan ve özellikle Gaziantep’in dört bir yanında mantar gibi biten fuhuş evleri büyük tepki toplamaya devam ediyor. Zengin işadamlarının ve yüksek gelirli bazı kişilerin garsoniyer olarak kullandığı, fuhuş için değerlendirdiği stüdyo dairelerin varlığı belirli semtlerde yaşayan aileleri rahatsız ediyor.

GÖZLER 1+1’LERE ÇEVRİLDİ

İnşaat sektörünün gözbebeği haline gelen stüdyo tipi dairelerden gelen fuhuş haberleri fazlalaşmaya başladı. Stüdyo daireler adım adım fuhuş çetelerinin eline geçmeye başladı. Geçen ay Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün fuhuşla mücadele çalışmaları kapsamında fuhuşa aracılık ve yer temin etmek suçlarından 16 stüdyo daire ile 3 masaj salonu kapatıldı. Bir anda gözler 1+1 stüdyo dairelere çevrildi.

Gaziantep’te plansız ve öngörüsüz yapılan sayısız konut projesi nedeniyle artan stoklar, 1+1 konut sayısının artması ve kiraya vermede sorun yaşanması ile yatırımcıların daha fazla para kazanma hırsı yüzünden kiralamada yeni bir model oluştu. Normal koşullarda kontrata bağlı 1 yıl yapılan kiralamalar, bir güne hatta bir gün içinde birkaç defa kiralamaya döndü.

VATANDAŞ DURUMDAN RAHATSIZ

Küçük ölçekli aileler ve öğrenciler için yaşam alanları olarak inşaa edilen ve 1+1 rezidans olarak tanımlanan stüdyo tipi daireler, amacının dışında kullanılmaya başlandı. Zengin işadamlarının ve yüksek gelirli bazı kişilerin garsoniyer olarak kullandığı, fuhuş için değerlendirdiği stüdyo dairelerin varlığı belirli semtlerde yaşayan aileleri rahatsız ediyor. Özellikle üniversite civarında kurulan binaların fuhuş için kullanıldığı ve güven vermediği iddia ediliyor.

AÇIK AÇIK FUHUŞ İLANI VERİYORLAR

Bazı stüdyo daire sahipleri ve evleri kiralayanlar 1+1’leri günlük ve saatlik kiraya vermeye başladı. Sosyal medya hesaplarından reklam yapanlar niyetlerini açık açık belli ediyor. Saatlik kiralığı 50 TL’den başlayan evler günlük ve gecelikte kiralanıyor. Facebook’ta verilen reklam ve duyurularda ‘En güzel aşklar günlük evlerde başlar' başlıklı ilanda 3 saatliğine de uygun fiyata günlük kiralık daireler bulabilir, heyecanlı saatler yaşayabilirsiniz diye reklamlar yapılıyor.

47 BİN 625 TL İDARİ PARA CEZASI

Kiralık günlük ev sektörünün adım adım fuhuş çetelerinin eline geçmeye başlamasından sonra Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Emniyet tarafından 01 Şubat 2018 ile 01 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan operasyonlarda fuhuşa aracılık ve yer temin etmek suçlarından 16 stüdyo daire ile 3 masaj salonu mühürlendi. . Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: " 01 Şubat 2018 ile 01 Mart 2018 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğimizce Fuhuş olaylarına yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda; 3 adet masaj salonuna adli işlem yapıldı. 16 adet stüdyo daireye adli ve idari işlem yapıldı. 3 adet masaj salonu ile 16 adet stüdyo dairede fuhuş yapan 43 bayan şahıs ve 47 erkek şahıs olmak üzere toplam 90 şahsa adli ve idari işlem yapıldı. Şahıslara toplam 47 bin 625 TL idari para cezası uygulandı. 3 adet masaj salonu ve 16 adet stüdyo daire 1 ay süre ile mühürlenmek suretiyle kapatıldı.”Kaynak: Gazianteppusula
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU