memo

Bugun...
09-03-2018 15:12 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep'te kalp hastasını canlı bomba sandılar

Gaziantep'te kalp hastasını canlı bomba sandılar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te, göğsüne günlük yaşamda kalp ritmini ve tansiyonunu ölçmek için takılan Holter Cihazı ile hastaneye gelen genç aniden yere düşünce çevredekiler cihazı bomba sanarak panik yaşadı. Muayene için hastaneye gelenlerin yaşadığı panik ve hastaneden çıkmak için koşturmaları ise güvenlik kameralarına yansıdı."


Geçtiğimiz yıllarda adı,  terör olayları ve canlı bomba eylemleriyle anılan kentte vatandaşların korkusu ve duyarlılığı devam ediyor.  Geçen Salı günü, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde meydana gelen olayda ise, kalp hastası olduğu belirtilen ve adı öğrenilemeyen 25-30 yaşlarındaki bir kişi göğsüne günlük yaşamda kalp ritmini ve tansiyonunu ölçmek için takılan Holter Cihazı ile muayene için hastaneye geldi. Hastane girişinde fenalaşarak yere yığılan gence müdahale etmek isteyen bir kişinin cihaza bağlı kabloları görerek canlı bomba olduğunu düşünmesi ve  'canlı bomba' diye bağırması üzerine hastanede büyük panik yaşandı. Çevredekiler, hastaneden çıkmak için bir birlerini ezerken,  yere düşen hasta adam ise yaşanan panik nedeniyle korkarak bayıldı. Hastanedeki sağlık çalışanlarından birisinin, hasta adamın üzerindeki kabloların Holter Cihazı'na bağlı olduğunu fark etmesiyle yaşanan panik son buldu. Yerde ilk müdahalesi yapılan hasta adam tedavi için Acil Servis'e götürüldü.
Yaşanan olaylar ise hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde adamın yere yığılması ve sonrasında yaşanan panik anları yer aldı.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU