memo

Bugun...
14-12-2017 15:21 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep’te, Ak Parti İl Başkanı’na FETÖ şoku! Görevden alınacak mı?

Gaziantep’te, Ak Parti İl Başkanı’na FETÖ şoku! Görevden alınacak mı?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Bölge İstinaf Mahkemesi’nin kararı, Adana Ak Parti İl Başkanı’nı bitirecek türden. Bölge İstinaf Mahkemesi, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin, FETÖ ile ilişkisini, “tutanaklar ve belgeler” içeriğine göre tescilledi. "

Gaziantep Bölge İstinaf Mahkemesi’nin kararı, Adana Ak Parti İl Başkanı’nı bitirecek türden. Bölge İstinaf Mahkemesi, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin, FETÖ ile ilişkisini, “tutanaklar ve belgeler” içeriğine göre tescilledi.

Edinilen bilgiye göre, Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin, FETÖ’ye ait Bank Asya’nın avukatlığını 2015 yılına kadar devam ettirdiğine dair geçtiğimiz günlerde belgelere rağmen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı sessizliğini korurken, Yeni ile ilgili Gaziantep Bölge İstinaf Mahkemesi’nin verdiği son karar, Yeni’yi zora sokacak cinsten.

Gaziantep Bölge İstinaf Mahkemesi, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin, FETÖ ile ilişkisini, “tutanaklar ve belgeler” içeriğine göre tescilledi. AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün çağrı ve uyarılarına rağmen, FETÖ’ye ait finans kuruluşu olan Bank Asya’nın avukatlığını 2015’e kadar sürdürdüğü anlaşılmıştı.

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, Fikret Yeni’nin şikayeti üzerine Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki yargılamada, yerel gazeteci Zeki Kızılkaya lehine verilen Beraat kararına yönelik Fikret Yeni’nin avukatlarının yaptığı itirazı reddetti. Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi, yargılama sonucunda Fikret Yeni’nin FETÖ ile ilişki ve iltisakına dair bulgulara ulaşıldığı, bu nedenle gazeteci Zeki Kızılkaya’nın dava konusu yazı/haberde iftira suçunu işlemediğine hükmetmişti. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi de bu kararın bozulmasına yönelik başvuruyu, 2017/1644 Esas, 2017/1518 Karar sayılı İlamı ile “Fikret Yeni’nin FETÖ/PYD terör örgütü ile ilişkisini tutanaklar ve belgeler içeriğine göre” tescilleyerek kesin karar verip reddetti.

(Kaynak www.avazturk.com…)Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
ANKETİMİZE KATILIN

31 MART 2019 YEREL SEÇİMİNDE GAZİANTEP'TE KİME OY VERECEKSİNİZ?

0%

0%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU