memo

Bugun...
14-03-2017 13:46 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep'li ünlü iş adamı hayatını kaybetti...

Gaziantep'li ünlü iş adamı hayatını kaybetti...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gazaintep’in tanınmış işadamı ve siyasetçilerinden İslahiyeli Ahmet Şahap Ünlü, hayatını kaybetti. Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Ahmet Şahap Ünlü’nün cenazesi Perşembe günü Ankara’da Kocatepe’de camiinde kılınacak öğle namazı sonrası Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek."

Gazaintep’in tanınmış işadamı ve siyasetçilerinden İslahiyeli Ahmet Şahap Ünlü, hayatını kaybetti.  Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Ahmet Şahap Ünlü’nün cenazesi Perşembe günü Ankara’da Kocatepe’de camiinde kılınacak öğle namazı sonrası Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

Aynı zamanda Norveç – Türk Konseyi Başkanı olan 73 yaşındaki merhum Ünlü, Türkiye’de iş dünyasının tanıdığı bir isimdi.  1983-1994 yılları arasında ülkemizin önde gelen denizcilik ve dış ticaret şirketlerinden “Zihni Şirketler Gurubu”na ait şirketlerde Genel Müdürlük, daha sonra gurubun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Ahmet Şahap Ünlü, 1994 yılından bu yana gemi inşaa-bakım, onarım ve dış ticaretle uğraşan kendi şirketini yönetti. 1988 yılından bu yana (TOBB)Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda görev yapmakta olan Ünlü, bu çerçevede Türkiye – Avrasya İş Konseyleri, Türkiye – Avrupa Birliği İş Konseyleri Yürütme Kurulları üyelikleri, Türkiye – Kazakistan, Türkiye – Letonya, Türkiye – Tacikistan İş Konseyleri Kurucu Başkanlığı, Türkiye – Gürcistan ve Türkiye – Beyaz Rusya İş Konseyleri Başkanlıklarında bulunmuştur. Halen Türkiye – Yunanistan ve Türkiye – İspanya İş Konseyleri Yönetim Kurulu üyesi olan Ahmet Şahap ÜNLÜ, başta birçok Türk siyaset adamı olmak üzere, birçok yabancı devlet başkanı ve siyasetçisiyle yakın dostlukları bulunan ender kişilerden birisiydi.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU