memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

15-07-2021 23:51 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep hayvanat bahçesinden kaçan aslan dehşet saçtı

Gaziantep hayvanat bahçesinden kaçan aslan dehşet saçtı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Burç yolu üzerinde bulunan Büyükşehir belediyesine ait Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesinden kafesten kaçan aslan dehşet saçtı."

Yaklaşık 17 yıl önce Kaplanın saldırısına uğrayan bakıcı Mehmet Keçibesler kaplan tarafından parçalanarak ölmüştü.

Büyükşehir belediyesine ait Türkiyenin en büyük hayvanat bahçesinde bu kezde aslan vahşeti yaşandı. Kafesten kaçan aslan bakıcısı Cebrail K.'nın kafasını parçaladı. Aslan yetkililer tarafından 2 el ateş edilerekanestezik ile etkisiz hale getirilerek uyutuluyor.
Hayvanat bahçesi yetkilileri bakıcılara sürekli yalnız girilmemesi konusunda uyarılmasına rağmen, bakıcısı Cebrail K. Aslan'a yemeğini vermek üzere kapıyı açıyor ve döndüğü an kafesten çıkarak saldırdığı öğrenildi.
 
Hayvanat bahçesinde Aslan'ın bakıcısına saldırmasının ardından olay yerine gelen 112 Acil sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından 
www.memohaber.com'un edindiği son dakika bilgilere göre Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan bakıcının acil ameliyata alındığı ve durumunun ağır olduğu öğrenildi.
ASLAN BAKICISININ KURTULMASI MUCİZE
Gaziantep Hayvanat Bahçesinde yaşanan olayın ardından bakıcının kurtulmasını mucize olarak nitelendiren Veteriner Hekim Nebi Alkan şöyle açıkladı; "Bu tür yırtıcı hayvanların bakımı çok hassasiyet istenen bir olaydır. Genelde bakımı ve yemeği verilen hayvanlara tek kişi yaklaşmaması gerekirken boşluktan faydalanan Aslan kafesten fırlayarak bakıcısına saldırmıştır. Sevindirici olan bakıcıya daha fazla zarar vermeden bırakması bizce büyük bir mucize gerçekleşmiştir. Genelde bu tür yırtıcı hayvanların saldırısı ölümle sonuçlanır" dedi.
 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ