memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

10-11-2018 15:34 Kategori: ASAYİŞ

AK Parti'de adaylık süreci kızıştı! İşte o adaylar

AK Parti'de adaylık süreci kızıştı! İşte o adaylar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te AK Partiden Belediye Başkanı ve Meclis üyeliği için aday adayı olmak için müracaat süreci hızlandı. 2 Büyükşehir 35 İlçe Başkanlığı ve 4 Meclis üyeliği için başvurular yapıldı."

AK Parti’den 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde belediye başkanı olmak isteyenler için Gaziantep'te aday adaylığı başvuru süreci devam ederken şu ana kadar Başkanlık ve meclis üyeliği için toplam 41 kişi başvuruda bulundu. 

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığına 5 Kasım'da adaylık başvuru süreçlerinin başlamasının ardından Mahalli idarelerde aday olmak isteyenlerden 2 Büyükşehir, 4  Şahinbey, 3 Şehitkamil, 3 Nizip, 8  Oğuzeli, 3 Karkamış, 8 Nurdağı, 2 Yavuzeli, 2 İslahiye, 2 kişinin de  Araban ilçesinden olmak üzere toplam 37 kişinin Belediye Başkan adayı olmak için ve ayrıca 4 kişinin de meclis üyeliği için başvuruda bulundukları öğrenildi.

3 AŞAMALI ANKET

AK Parti Genel Merkezi tarafından gizlilik esaslı olmak üzere üç aşamalı anket yaptırıldığı, bu anketlerden birinci aşamasının mevcut belediye başkanlarıyla ilgili anket 30 Eylül’de bittiği ve Sonucun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında olurken, ikinci aşaması olan Kimi görmek istiyorsunuz anketi devam ediyor. En son aşamada ise aday adayların başvuru yapma süreçlerinin sona eren 12 Kasım'da sonra başlayacak. Bu kısımda ise aday adayları belli olduktan sonra isim isim sorulacak. 

BAŞVURU ÜCRETLERE NE KADAR 

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti'nin aday adaylığı başvuru ücretleri belli oldu. Bu na göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 10 Bin, Şahinbey ve Şehitkamil için 3 Bin, Taşra belediye başkanlıkları için ise 2 bin 500 ile bin 500 TL olarak belirlendi. Ayrıca Meclis üyelikleri için ise, Şahinbey ve Şehitkamil Bin TL taşra ilçeleri için ise  500 TL olarak belirlendi. Ayrıca aday adaylarıda il başkanlığına belirli bağış yaptıklarıda öğrenildi. Soh başvuru tarihinin ise  Belediye Başkanlıkları için 12 Kasım, Mecsil üyelik başvurularının ise 3 Aralık mesai bitimine kadar olduğu öğrenildi. 

Öte yandan Şahinbey İlçe Başkanlığı Belediye Başkan adaylıkları için 3 bin, Belediye Meclis üyelikleri içinse bin TL başvuru ücretleri alırken partiye herhangi bir bağış ücreti almadıklarıda öğrenildi.

KİMLER BAŞVURDU

AK Parti Genel Merkezi ve Gaziantep İl Başkanlığına aday adaylarının başvuruları devam ederken, www.memohaber.com haber merkezine gelen bilgilere göre, aday adaylarının arasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar iki kişinin başvuruda bulunduğu, buna göre  İl Genel Meclisinin son Başkanı olan Menderes Karaduman aday adaylığı başvurusunu yaptı. Karaduman başvurusunu genel merkeze yaptı. Şehitkamil Eski Başkanı Mehmet Bozgeyik'in danışmanlarından Mehmet Parlar'ın ise AK Parti il Başkanlığına gelerek başvurusunu yaptı. Av. Ertuğrul Kaya, Av. Onur Ayaz Şehitkamil'e  Abdülkadir Ünal, Tamer Şentürk ve hayri Kamalı Şahinbey'e, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan Nizip'e Ahmet İnal'ın ise Karkamış'a Belediye Başkan adayı oylmak için aday adaylık başvurularını yaptıkları öğrenildi.  Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU