MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

10-09-2015

KAÇ ŞEHİT 1 ULUSAL YAS EDER?

7 Haziran'da yapılan seçimlerin ardından başlayan kaos ortamı artarak, katlanarak sürerken, her yeni gün yüreklerimiz yanarak uyanmaya devam ediyoruz. Bu yazıyı hazırlarken şu ana kadar 109 şehit verdik. Türkiye'nin teröre, teröriste, kaos ortamına daha fazla katlanacak ne sabrı ne de yüreği kalmamıştır. Daha iki ay öncesine kadar ‘Analar ağlamıyor’ diye avunurken ve avutulurken, şimdi analarla birlikte Şehit cenazelerinde çaresizlik içerisinde ağlayan Başbakan ve Bakanlar görüyoruz. 

Bugün heceleyerek terörü bitireceğini söyleyenler keşke zamanında sözde ‘Çözüm Süreci’ adı altında kapalı kapılar arkasında yürütülen o süreçte, kendilerine yapılan eleştirileri ve uyarıları dikkate alsaydılar. 

Keşke, bir zamanlar ‘Darbecilerle hesaplaşıyoruz’ diyerek, 5 yıl boyunca bu ülkenin kahraman askerlerini, komutanlarını, generallerini ‘Ergenekon, Balyoz’ gibi uyduruk davalarla içeriye tıkmasaydınız.

Keşke, sonradan ‘Kandırıldık, aldatıldık, safmışız’ diyerek Ergenekon ve Balyoz davasından yıllarca içeride tutulan komutanların zedelediğiniz onurlarını ve gururlarını geri verebilseydiniz. 

Keşke, ‘Analar Ağlamasın’ diyerek başlattığınız sözde, ‘Barış Süreci’nde, sınırlarımızı yolgeçen hanına çevirmeseydiniz…

Keşke, terör örgütü PKK’nın silah bırakacağını zannederek, şehirlerimiz içerisinde fink atmasına, bayrakları indirmesine, yollarda araçları durdurup kimlik kontrolü yapmasına, kendi mahkemelerini, savcılarını, sözde güvenlik güçlerini kurmasına göz yummasaydınız…

Keşke, bölgede görev yapan askerin yetkilerini kısıtlayıp Valilere yetki vermeseydiniz…

Keşke, ‘Aman çözüm süreci sekteye uğramasın diye PKK’nın bu kadar silahı, bombayı, tonlarca patlayıcıyı şehirlerimize, sınırlarımıza, yollarımıza gömmesine, depolamasına göz yummasaydınız…

Keşke, barışa gerçekten inanmış masum insanların duygularıyla oynamayıp, barışı gösterip, ölüme alıştırmasaydınız…

Tabi keşkelerle, ‘kandırılmışız’ diyerek, yaşanan bu kaos ortamından kurtulamayacağımız açıkça ortadadır. Benim anlayamadığım şey şudur, 

7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan terör olaylarında şu ana kadar 109 şehit verdik. Bu şehitlerimiz vatanı, toprağı ve bizlerin canını malını korumak için kendilerini bu ülkenin bekası için feda ettiler. Arkalarında gözü yaşlı, yüreği dağlanmış, eşler, analar, babalar, kardeşler ve hiçbir şeyden habersiz tertemiz evlatlar bıraktılar. Peki bizler ülke olarak, devlet olarak, millet olarak, birey olarak, onlara borcumuzu sadece arkalarından dua ederek mi ödeyeceğiz. Yoksa birkaç damla gözyaşıyla hamaset yaparak, nutuk atarak mı ödeyeceğiz?

Daha hayatının baharında gencecik fidanları toprağa verirken, neden hala Ulusal Yas ilan edilmiyor?

Bu kahraman şehitler,  Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el Suud isimli zattan daha mı değersiz?

2015 yılında hayatını kaybeden Suudi Arabistan Kralı için 1 günlük yas ilan eden koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 109 şehidini toprağa vermişken neden hala Ulusal Yas ilan etmez? 

Ulusal Yas ilan edilmesi için daha kaç şehit verilmesi gerekir?

Ben anlayamıyorum, anlayan varsa izah etsin.

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU