MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

01-09-2015

CHP’NİN ‘ÖLENE KADAR’ ADAYLARI

7 Haziran Seçimleri’nde hayal kırıklığı yaşayarak üçüncü parti konumuna gerileyen ve dördüncü parti olmaktan son anda kurtulan CHP’de, İl Başkanı Muhittin Sait Köse’nin yerine parti genel merkezi tarafından eski milletvekili Akif Ekici atanmıştı. 

15 Temmuz 2015 tarihinde İl Başkanlığı görevine getirilen ve erken seçim öncesi partide ‘ağabeylik’, ‘toparlayıcı’ misyonu üstlenen Sayın Akif Ekici, daha aradan bir buçuk ay geçmeden tabir yerindeyse ‘kırkı çıkar çıkmaz’ yeniden vekillik için il başkanlığı görevinden istifa etti.

Ben bir gazeteci olarak, partiye gönül veren partililer ise şaşkınlık içerisinde soruyor? 

Sayın Ekici, daha il başkanlığı için tebrik ziyaretleri devam ederken, ne oldu da, ne değişti de ağabeylikten vazgeçip, tekrar, yine, yeniden milletvekili aday adayı oldunuz? 

Siz ki, bu partide yıllarca her kademede görev yaptınız. Milletvekili oldunuz. En son 7 Haziran’da yine aday adayı oldunuz ama genel merkez sizi uygun bulmayarak milletvekili listesine almadı. 

İki ay önce yapılan seçimlerde sizi aday göstermeyen genel merkez, şimdi ne değişti de aday gösterecek? 

Bir önceki yerel seçimlerde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunuzda yaşadığınız hezimet, ardından 7 Haziran’da aday gösterilmeyişiniz, size bir verilmiş bir mesaj değil mi?

7 Haziran’da seçilen Gaziantep milletvekilleri iki aylık performanslarıyla başarısız oldular da onların yerine sizi mi aday gösterecekler? 

Daha yeni seçimlerden başarısızlıkla çıkmış bir partinin, tekrar erken seçime giderken bir de üstüne ilçe kongreleri süreci varken, partinin toparlayıcı, deneyimli bir ağabeye ihtiyacı varken, neden koltuğu terk edip gidiyorsunuz? 

Yenilen güreşçi güreşe doymaz misali daha ne kadar meydana çıkmayı düşünüyorsunuz?

Yaptığınızın bu kentteki 2 milyon insana, CHP kadrolarındaki genç insanlara, bu partiye gönül verenlere, saygısızlık ve hakaret olduğunu düşündünüz mü hiç?

Adı lazım değil partinizde ölene kadar aday olacağını söyleyenler var, merak ediyorum acaba siz de ölene kadar aday olacak mısınız?

Şayet öyleyse benim CHP tabanında günümüzde ve gelecekte siyaset yapmayı düşünen o pırıl pırıl, gencecik, eğitimli, donanımlı, Türkiye ve dünyayı takip eden insanlara bir tavsiyem olacak.

Gidin kardeşim, su satın, limon satın, patlıcan, domates, biber satın, işinize gücünüze bakın. Emeğinize yazık. Birilerini kişisel ihtirasları, hırsları ve çıkarları için, omuzlarınızda taşımaktan vazgeçin. Baksanıza adını dahi unuttuğumuz yiğitler (!) birer birer çıkıyor meydana, bunların size yol, meydan, fırsat, akıl vermeye, ağabeylik yapmaya niyetleri yok. Benden söylemesi…

MAKALE YORUMLARI


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU