MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
27-01-2017 08:47 Kategori: TEKNOLOJİ

MST 6 Plus GAPTARIM Fuarı’nda tam not aldı

MST 6 Plus GAPTARIM Fuarı’nda tam not aldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"SANKO Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren firması “MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.”, MST markası ile Gaziantep’teki tesislerinde ürettiği MST 6 Plus bekoloder, mini ekskavatör ve teleskopik forkliftin tanıtımını Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen GAPTARIM Fuarı’nda yaptı."

SANKO Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren firması “MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.”, MST markası ile Gaziantep’teki tesislerinde ürettiği MST 6 Plus bekoloder, mini ekskavatör ve teleskopik forkliftin tanıtımını Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen GAPTARIM Fuarı’nda yaptı.

Gaziantep Sanayi Odası tarafından düzenlenen fuarın açılışına katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile birlikte MST standını gezdi.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu’dan iş makinalarına ilişkin bilgi alan Şimşek, yerli üretim makinaların kat ettiği aşamaları gururla izlediğini söyledi.

MST İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, GAPTARIM Fuarı’nda MST 6 Plus bekoloderin yanı sıra, 9 metre erişim mesafesi olan ST 9.35 telehandler ve 5,5 tonluk M55U mini ekskavatör sergilediklerini kaydetti.

Yeni 6 Plus serisi bekoloderde operatör istek ve beklentilerine yanıt verecek şekilde yeniden tasarlanan arka joysticklerin, operatörlere hassasiyet gerektiren kazı, kaldırma, indirme gibi işlerde kolay kontrol imkânı sağladığını belirten Karlı, “Ayrıca üzerindeki özel amortisör sistemi ile birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilen joystick konsolları, operatörün istediği konumda sabitlenerek daha ergonomik bir çalışma ortamı oluşturulmasına katkıda bulunuyor” dedi.

MST 6 Plus bekoloderde kullanılan yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi sayesinde sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısının operatörün istediği dereceye getirilmesinin sağlandığını vurgulayan Karlı, şöyle devam etti:

“MST 6 Plus serisi kazıcı yükleyicilerinin ağır şartlara göre tasarlanan güçlü ön bom yapısı, en zorlu koşullarda bile güvenli bir operasyon imkanı sunarken, tüm modellerde standart olarak sunulan 1,2 m³ kapasiteye sahip 6 işlevli yükleme kovası ile rakiplerine oranla her kepçede daha fazla malzeme yükleme verimliliği elde etmektedir. 

MST İŞ ve Tarım Makinaları, ayrıca Türkiye’nin tek teleskopik forklift üreticisi olarak 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde yük kaldırabilen MST telehandler (teleskopik forkliftlerini) ve 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde mini ekskavatörü Gaziantep’teki fabrikasında üreterek yurtiçi ve yurtdışına satışını gerçekleştirmektedir.”

Karlı, MST markası ile üretilen yeni MST 6 Plus bekoloder, mini ekskavatör ve teleskopik forkliftinin uzman personel tarafından fuarı ziyarete gelen çiftçilere teknik bilgileri ile detaylı olarak tanıtıldı.

MST HAKKINDA

Sanko’nun iş makinaları sektöründeki şirketi MST İş ve Tarım Makinaları Sanayi ve

Ticaret A.Ş., üretimini Gaziantep’teki 42 bin metrekarelik kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde gerçekleştiriyor. Sanko çatısı altında MST markalı olarak üretilen bekoloder, teleskopik forklift (telehandler) ve mini ekskavatör, ülke sanayine önemli değer katmaktadır.

MST, Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artırmakta ve yeni teknoloji çalışmalarında bulunmaktadır. MST, Ar-Ge çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji

Bakanlığı tarafından tescillenmiş Ar-Ge Merkezinde Türk Mühendis ve teknisyenleri yürütmektedir.

SANKO HOLDİNG

SANKO Holding’in temeli 1904 yılında 7 dokuma tezgahı ile atıldı. Dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğu SANKO’da yaklaşık 15 bin kişi istihdam ediliyor. Tekstil, enerji, çimento, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteriliyor. Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU