MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
08-03-2017 18:21 Kategori: TEKNOLOJİ

Berlin Fuarı'nde Gaziantep yemeklerine hayran kaldılar

Berlin Fuarı'nde Gaziantep yemeklerine hayran kaldılar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dünyadaki turizm sektörünün aynası konumunda olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB) kapılarını ziyaretçilerine açtı. Gaziantep bu yıl Gastronomideki UNESCO başarısının yanında arkeoloji ile de ön plana çıkararak fuara ayrı bir önem veriyor."

Dünyadaki turizm sektörünün aynası konumunda olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB) kapılarını ziyaretçilerine açtı. Gaziantep bu yıl Gastronomideki UNESCO başarısının yanında arkeloji ile de ön plana çıkararak fuara ayrı bir önem veriyor.

190 ülkeden katılımcının boy gösterdiği ve binlerce turuzimcinin katılımı ile açılışı yapılan fuarda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gaziantep Ticaret Odası ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)Bölge başkanlığı yetkilileri de hazır bulundu.

Uluslararası Berlin Turizm Fuarı'nın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindeki heyetler de katıldı.

Fuar açılışında konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya'yla olan ilişkilerin daha iyi olacağını belirtti. Çavuşoğlu "Almanya'ya bu başarılı fuarı bir kez daha düzenlediği için teşekkür ediyorum. Alman dostlarımızı Türkiye'deki güzel tesislerimize bekliyoruz. 2017 turizm sezonu herkese hayırlı olsun. Fuarda sadece Türkiye stantlarını gezmeyip, diğer ülkelerin stantlarını da gezerek turizmin genel durumu hakkında bilgi edineceğiz" dedi.

GAZİANTEP LEZZETLERİNE HAYRAN KALDILAR

Konuşmaların ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki kalabalık heyet Gaziantep standını ziyaret ettiler. Gaziantep'ten getirilen lezzet ustaları eşliğinde yapılan yöresel yemekleri tadan Bakanlar ve beraberindeki heyet Gaziantep yemeklerine hayran kaldılar.

Gaziantep'in gastronomi alanındaki UNESCO başarısından dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür eden Bakanlar, katılımcılara Gaziantep'in unutulmaz lezzetlerini yerinde tatmaya davet ettiler.

12 Mart'a kadar açık olacak olan fuarda Gaziantep’in yöresel lezetlerinin yanında fıstık, baklava ikramının yanı sıra tanıtım broşürleri, tanıtım cd'si, dergi ve profosyonel rehberler eşliğinde kentin tanıtımı ziyaretcilere anlatılacak.

Bu arada fuar boyunca Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, Dış İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Ertürk, Ticaret Odası ve TURSAB bölge yetkilileri ile birlikte  beraberindeki heyetler Gaziantep standında hazır bulunacak. Heyetler fuar süresince önemli turizm acentaları ile de ikili görüşmeler gerçekleştirecek.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU