MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
30-05-2017 09:13 Kategori: SPOR

Uluslararası su sporları şampiyonları buluşturdu

Uluslararası su sporları şampiyonları buluşturdu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Belediye Başkanlığınca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize edilen 5. Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliği, 33 farklı spor kulübünden 278 altın kulacın katılımıyla gerçekleştirildi."

 

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize edilen 5. Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliği, 33 farklı spor kulübünden 278 altın kulacın katılımıyla gerçekleştirildi.

Şehitkamil Belediyesi,  bu yıl 5. kez organize ettiği Alleben Uluslararası Su Sporları Şenliğinde Türkiye’nin dört bir yanından ve yavru vatan KKTC’den 278 sporcuya ev sahipliliği yaptı. Önemli mücadelelerin verildiği yarışmalar sonrasında ödül töreni yapıldı. Törende dereceye giren sporculara madalyalarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın verdi. Erkekler ve bayanlarda 3 farklı kategoride geçekleştirilen yarışlarda Şehitkamilli yüzücülerin performansı büyük alkışı aldı.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Etkinlikte konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yüzme branşına olan desteklerinin devam edeceğini dile getirdi. Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:

“Şehitkamil Belediyesi olarak Alleben Geleneksel Su Oyunları Şenliğinin 5.’sini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize 13 vilayetten 33 takım katıldı. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılan kulübümüzle birlikte uluslararası nitelik kazanan bu yarışmamızda 278 sporcumuz yarıştı. Şehitkamil Belediyesi olarak birçok spor dalında etkinlik gösteriyoruz. Özellikle yüzme sporuna daha farklı bir bakışımız var. Şu anda Gaziantep’te 2 yüzme havuzuyla faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bizim amacımız; özellikle bu tür etkinliklerle bölge vilayetlerinden gelen sporcularımızla bu spor dalına katkı koymak. Yalnızca sporculara değil, bu havuzda sabah 06:00’dan gece 12.00’a kadar her yaş gurubundan değişik branşlarda eğitimler verilmeye devam etmektedir. Belediye olarak nasıl ki eğitime katkıda bulunuyorsak spora da bu konuda katkı koymaya hep birlikte devam edeceğiz. Ben, bu organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

BAŞKANIMIZ, ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR TESİS YAPMIŞ

Etkinlikte açıklamada bulunan Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, Başkan Rıdvan Fadıloğlu’nun yüzme branşında şehre önemli yatırımlar gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Başkan Erkan Yalçın, “5. Alleben Geleneksel Su Oyunları Şenliğinde emeği geçen ve hiçbir zaman bizi yalnız bırakmayan Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyorum. Başkanımız, şehrimiz için çok güzel bir havuz, tesis yapmış ve bu imkanları sporcularımıza, vatandaşımıza sunmuş. Başkanımızın, bu tesislerden büyük sporcular çıkaracağına hiç şüphem yok. Bu yarışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Organize sonrasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yüzme Branşı Sorunlusu Uğur Oral, yüzme branşına yapmış oldukları büyük katkıdan dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'na plaket takdim etti.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU