MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
13-03-2017 15:30 Kategori: SPOR

Türkiye Şampiyonu engellere kulaç atıyor

Türkiye Şampiyonu engellere kulaç atıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Merve Durdu, Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 4 dalda madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu."

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Merve Durdu, Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 4 dalda madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen ve Mersin Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen Şampiyona’da 5 farklı kategorilerde mücadele eden Merve Durdu, 4 dalda madalya alarak Türkiye Şampiyonluğu ile evinde döndü.

Gaziantep Olimpik Kulaçlar Spor Kulübünün başarılı yüzücüsü Merve Durdu; 100 m kelebekte birincilik, 100 m serbestte birincilik, 50 m serbestte ikincilik,  200 ferdi karışıkta üçüncülük ve 100 metre kurbağalamada dördüncülüğü elde etti.

“Hayatınızda Bahanelere Yer Vermeyin”

Asıl engel bedensel veya zihinsel değil, vicdan yoksunluğudur diyerek düşüncelerini dile getiren Merve Durdu:  “İnsan istediği sürece her şeyi yapar. Hayatınızda bahanelere yer vermediğiniz sürece başarı hep sizinledir. Bu başarıyı elde etmemde bana büyük katkısı olan antrenörüm Aykut Asım Kara’ya ve bana bu süreçte destek olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Gelecekte Milli bir mimar olmak istediğini ifade eden Durdu: “Gelecek planlarım hem iç mimarlıkta ilerleyip hem de sporda kendimi daha çok geliştirerek  Milli Mimar olmak. Mimarlığın yanı sıra antrenörlük okuyarak sporda da kendimi geliştirmek için çaba göstereceğim” dedi.  

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU