MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
28-05-2017 11:05 Kategori: SPOR

Gaziantep'te oteller doldu 30 milyon gelir bekleniyor

Gaziantep'te oteller doldu 30 milyon gelir bekleniyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Süper Lig’den düşmesi kesinleşen Gaziantepspor’un bugün oynanacak Beşiktaş karşılaşması öncesinde, siyah-beyazlı taraftarlara stadının önemli bölümünü açması şehir ekonomisini de canlandırdı. "

Süper Lig’den düşmesi kesinleşen Gaziantepspor’un bugün oynanacak Beşiktaş karşılaşması öncesinde, siyah-beyazlı taraftarlara stadının önemli bölümünü açması şehir ekonomisini de canlandırdı.

30 BİN TARAFTAR 3 MİLYON BİLET GELİRİ

Beşiktaş’ı desteklemek için şehir dışından 30 bine yakın taraftar Gaziantep’e gelirken, taraftarların şehir ekonomisine 2 günde 30 milyon liralık katkı sağlayacağı hesaplanıyor. Gaziantepspor'da maçtan 3 milyon liranın üzerinde bilet geliri elde edecek.

THY'DEN 5 EK SEFER

Türk Hava Yolları (THY) maç için Gaziantep-İstanbul uçuşlarına 5 ek sefer koyarken, bilet fiyatları da gidiş dönüş 800 liraya ulaştı. Birçok taraftar Kahramanmaraş, Adana ve Şanlıurfa gibi Gaziantep’e yakın illere uçarak buradan karayolu ile şehre gidiyor. 37 bin kişilik Gaziantep Arena’da oynanacak maçta da rekor seyirciye ulaşılması bekleniyor. Bilet fiyatlarının 70 lira ile 180 lira arasında değiştiği maç için şehir dışından toplam 30 bin Beşiktaşlı taraftar bekleniyor.

OTELLER DOLDU

Şehirde esnafın hazırlıklarını tamamladığını anlatan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Maç öncesinde çok sayıda taraftar kentteki otellerde rezervasyon yaptırdı. Şu anda tahmin ediyorum ki kentteki otellerde yüzde 70-75 oranında doluluk sağlandı. Maç için kente gelen taraftarlar esnafın yüzünü güldürecek. Gerek lokantalar gerek baklavacılar gerekse oteller düzenlemelerini bu yönde yapıyor. Biz de Beşiktaşlı taraftarlar evlerine baklava götürsün diye fazla mesai yaparak üretimimizi maç günü arttıracağız” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU