MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
19-07-2017 16:33 Kategori: SİYASET

Şimşek: Türkiye ihmal edilecek bir ülke değil

Şimşek: Türkiye ihmal edilecek bir ülke değil
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ihmal edilecek bir ülke olmadığını belirterek, Türkiye'nin algısının değiştirilmesi için kampanyalar yapıldığını söyledi."

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ihmal edilecek bir ülke olmadığını belirterek, Türkiye'nin algısının değiştirilmesi için kampanyalar yapıldığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 25'incisi düzenlenen GAPSHOES Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı'nın açılışına katıldı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve sanayicilerin de katıldığı 140 firmanın stant açtığı fuarın açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ihmal edilecek bir ülke olmadığını belirtti.Türkiye'nin 2010-2016 döneminde Çin ve Hindistan'dan sonra en güçlü büyüme gösteren ülkelerin başında yer aldığını ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

"Siz sadece Türkiye odaklı üretim yaparsanız, rekabet koşulları sizin için ağır olabilir. Bence başarının testi, ihracat yapıp yapamadığımızdır. O yüzden ihracata yönelmeliyiz. Bununla ilgili teşvikler zaten var. Hep birlikte sektörün gelişmesi için çabalıyoruz. Marka, kalite artışı, üniversitelerle iş birliği alanımızı geliştirmemiz gerekir. Bir kaç yıl önce, ülke olarak muazzam bir gelişme içerisindeyken, sonrasında ülke olarak başımıza işler açmaya çalıştılar. Özellikle 2012 sonrasında FETÖ merkezli gelişmeler, yakın coğrafyamızdaki iç karışıklıklar yaşandı. Tüm bunlara rağmen Türkiye, temelleri sağlamlaştırıldığı için gerçekten olağan üstü bir performans gösterdi. 2010-16 dönemine baktığımız zaman Çin ve Hindistan'dan sonra en güçlü büyüme gösteren ülkelerin başında yer aldık. Biz en zor şartlarda bile bu kadarını başardıysak, daha iyilerini de yaparız. Daha çok reform yaparak Türkiye'yi daha hızlı koşabilir hale getirmeliyiz. Ekonomideki direncimizi daha da arttıracağız. Türkiye'nin algısını değiştirmek için inanılmaz bir kampanya yapılıyor. Çünkü Türkiye algısının bozulması için çok çalışanlar var. Başka FETÖ ve terör örgütü olmak üzere. Ama istikrar, bu algıyı değiştirmede büyük rol oynayacak. Dışarıdan baktığınız da şu an satın alma paralizesiyle dikkat çeken bir ülkeyiz. O anlamda Türkiye ihmal edilecek bir ülke değil."

Konuşmaların ardından davetliler açılışını yaptıkları fuardaki stantları dolaştı.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU