MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

12-05-2017 14:51 Kategori: SİYASET

Özdağ: Sandığın gasp edildiğini düşünüyoruz

Özdağ: Sandığın gasp edildiğini düşünüyoruz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, referandumda 'evet' oyu kullananlara seslenerek "Burada evet oyu veren yurttaşlarımıza da seslenmek istiyorum; lütfen bir an kendinizi bizim yerimize koyun. Sandıklar açıldıktan sonra oyunun kuralları değişir, siz 'evet' oyu vermenize rağmen 'hayır' isteyen bir iktidarın olduğu bir ülkede 'hayır' çıksaydı ne yapardınız, kendinizi nasıl hissederdiniz? İşte biz de öyle hissediyoruz." dedi."

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, referandumda 'evet' oyu kullananlara seslenerek "Burada evet oyu veren yurttaşlarımıza da seslenmek istiyorum; lütfen bir an kendinizi bizim yerimize koyun. Sandıklar açıldıktan sonra oyunun kuralları değişir, siz 'evet' oyu vermenize rağmen 'hayır' isteyen bir iktidarın olduğu bir ülkede 'hayır' çıksaydı ne yapardınız, kendinizi nasıl hissederdiniz? İşte biz de öyle hissediyoruz." dedi.

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 16 Nisan referandumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Ümit Özdağ, referandum sonuçlarını tanımadığını, tanımayacağını vurgulayarak şöyle konuştu: "Başbakan Binali Yıldırım 'Artık üzerinde durmayın' diye bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım bu kirli referandumun üzerinde durmamızdan son derece rahatsız çünkü kirli olduğunu biliyor. Doğru olmadığını halkın egemenliğinin gasp edildiğini biliyor. Sayın Binali Yıldırım biz bunun üzerinde duracağız. 1946 seçimlerinin üzerinde nasıl durduysak bunun üzerinde de duracağız. Sizinle helalleşmeyeceğiz. BU iş şöyle veya bitti yola devam edelim demeyeceğiz. Bu bir kara gündür Türk demokrasi tarihine geçen ve onlarca sene sonra anılmaya devam edilecek. Bu suça ortak olanlar da Türk demokrasi tarihinde suçlular olarak deftere geçecekler. Biz bugün anayasasını savunmak zorunda olan bir halkız. Kirli referandum sonucunu kabul ettiğimiz anda bir daha hiçbir sandıktan sarayın istediği sonuç dışında bir sonuç çıkmaz. Burada evet oyu veren yurttaşlarımıza da seslenmek istiyorum; lütfen bir an kendinizi bizim yerimize koyun. Sandıklar açıldıktan sonra oyunun kuralları değişir, siz 'evet' oyu vermenize rağmen 'hayır' isteyen bir iktidarın olduğu bir ülkede 'hayır' çıksaydı ne yapardınız, kendinizi nasıl hissederdiniz? İşte biz de öyle hissediyoruz. Sandığın gasp edildiğini düşünüyoruz ve buna 'evet' demeyip bunu kabullenmeyeceğiz. Kirli referandumu ifşa etmek ve onunu sonuçlarını kabullenmemek adına hem hukuki hem siyasi mücadeleyi bundan sonraki süreçte bütün kararlılığımızla sürdüreceğiz."

"KEMAL BEY RANDEVU TALEP EDERSE GÖRÜŞÜRÜM"

Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Saadet Partisine gideceğinin anımsatılması ve kendisinin de görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine “Kemal Bey randevu talep ederse görüşürüm. Talep eden herkesle görüşürüm." dedi.
DANIŞMAN, PANKARTI TAŞIDI
Öte yandan 15 dakika süren toplantıda Ümit Özdağ'ın danışmanı '16 Nisan kirli referandum, Bir milletin iradesi gasp edildi sen de oradaydın' yazılı pankartı taşıdı. Toplantı boyunca pankartı tutan,sadece parmak ve bacakları görünen milletvekili danışmanının ara ara titrediği görüldü.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU