MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
26-12-2016 10:30 Kategori: SİYASET

CHP Gençliği, “25 Aralık Kurtuluş” ruhunu yaşattı

CHP Gençliği, “25 Aralık Kurtuluş” ruhunu yaşattı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlama çerçevesinde CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları, anma töreni düzenledi."

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlama çerçevesinde CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları, anma töreni düzenledi.

“25 Aralık Gaziantep’in Düşmandan Kurtuluşu” kapsamında CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları anma ve kutlama etkinliği düzenledi.

CHP’li üyelerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Gaziantep’in kurtuluş yıldönümü etkinlikleri izleyenlerden ilgi gördü. Etkinliğe CHP Gençlik Kolları MYK üyesi Güneydoğu’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlhan Kat’da katıldı.

Günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Merdan Kaygusuz şu şekilde konuştu;

“Bundan tam 94 yıl önce bastığımız bu topraklar, dünyada emsali görülmemiş bir şekilde, kahramanlık öykülerinin gerçek olarak yaşandığı topraklar olarak tarihe geçmiştir.

Ülkemiz büyük kurtuluş mücadelesine girdiği dönemde canını ve malını hiç düşünmeden, vatan toprağını kaybetmeme uğruna her şeyi göze alan Türk Milletimizin tamamı gibi Gaziantepli Halkımız da gereken vatan savunmasını yaparak şehrimizin düşman işgaline son vermiştir.

25 Aralık 1921 tarihinde sadece bir toprak savunması yapılmamıştır. Aynı zamanda ülkemizdeki milli kurtuluş mücadelesine de büyük bir destek sağlanmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ise emeği de çok büyüktür. Bizim şehrimize “Gazilik” unvanını layık gören Atamızı da rahmetle anıyoruz.
 

ATATÜRK’E BORÇULUYUZ”

Dün dedelerimizin gösterdiği mücadeleyi bugün bizler de kanımızın son damlasına kadar göstermeye hazırız.


Yurdumuzu düşmanlardan kurtarıp, 95 yıldır bize bu mutluluğu yaşatan, tüm vatan semalarında ay – yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmamıza vesile olan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelemize katkı sağlayan tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Gaziantep’imizin Kurtuluş Bayramını kutluyorum” dedi.
 

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ
 

Gaziantep halkı, Kurtuluş Savaşı sırasında kahramanlık destanı yazarak tarihe geçtiğini belirten CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ise, “Yaklaşık 11 ay süren Fransız işgaline karşı direnen Antep halkı aç kalmış, susuz kalmış ama asla özgürlüğünden ve vatanından vazgeçmemiştir. Vatan uğruna 6317 şehit vererek adına Gazilik unvanı almayı hak etmiştir.

Bu vesileyle, başta Başkomutan Mustafa Kemal olmak üzere; vatanımızın bölünmez bütünlüğü için seve seve canlarını veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, dualarla yâd ediyoruz. Tüm hemşerilerimin Kurtuluş Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım” diye konuştu.

“25 Aralık Gaziantep’in Düşmandan Kurtuluşu” yıldönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte şehit ailelerine ve gazilere plaket takdim edildi. Etkinlik için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Folklor ekibi halay çekti. Gaziantep’e özgü yöresel türküler söylendi.
 

Etkinliğe çevre illerden olan Adana, Hatay ve Adıyaman’dan katılım oldu. Etkinlik sonunda ise hatıra fotoğrafı çektirildi.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU