MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

18-03-2017 13:21 Kategori: SAĞLIK

SANKO Üniversitesi'den Kanser tedavi yöntemleri

SANKO Üniversitesi'den Kanser tedavi yöntemleri
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"SANKO Üniversitesi, yurtdışında başarılı akademik çalışmalarını sürdüren Türk bilim insanlarını her ay konuk ederek, halka açık konferanslar düzenlemeye devam ediyor. "

SANKO Üniversitesi, yurtdışında başarılı akademik çalışmalarını sürdüren Türk bilim insanlarını her ay konuk ederek, halka açık konferanslar düzenlemeye devam ediyor. 

SANKO Üniversitesi’nin bu ay konuğu Almanya’dan Deputy Director - Immunotherapy Development Center IDC / TRON Translational Oncology at the University Medical Center of Johannes Gutenberg University Mainz gGmbH’ten Dr. Mustafa Diken olacak. 

Dr. Diken, 25 Mart 2017 tarihinde Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu’nda “Kanser Tedavisine Yeni Bir Bakış; Kanser İmmünoterapisi” konusunu anlatacak. 

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu’nda 25 Mart 2017 cumartesi günü saat:10.00’da başlayacak konferansa dileyen herkes ücretsiz katılabilecektir.

DR. MUSTAFA DİKEN

2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun oldu. Doktora eğitimini Almanya Johannes Gutenberg Üniversitesi’nde immünoloji alanında tamamladı. Şu an TRON Enstitüsü’nün İmmünoterapi Geliştirme Departmanı’nın eş başkanlığını yapmaktadır.

Bilimsel ilgi alanları arasında kanser tedavisinde bağışıklık sisteminin tümör üzerindeki etkilerinin araştırılması ve RNA bazlı kanser aşıları bulunmakla beraber, kanser aşılarının klinik öncesi test edilmesi için yöntemler geliştirilmesi üzerine de çalışmaları devam etmektedir.

Kanser immünoterapisi üzerine birçok yayını ve patenti bulunan Dr. Mustafa Diken, aynı zamanda kar amacı gütmeyen Kanser İmmünoterapisi Derneği’nin bilimsel sekretaryasını da üstlenmektedir.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU