MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
19-07-2017 17:34 Kategori: SAĞLIK

Sağlık Müdürlüğü'nden 4 hastaneye şok ceza!..

Sağlık Müdürlüğü'nden 4 hastaneye şok ceza!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler neticesinde 4 hastanenin seviyesi üçüncü basamaktan 1’e düşürüldü. Seviyesi düşürülen 4 hastanenin yoğun bakım ünitesindeki hastalar, yatak sayısı düşürüldüğü için sevk edilmek zorunda kaldı. Aralarında durumu ağır olan hastaların da bulunduğu yüzlerce hasta ve hasta yakını Sağlık Müdürlüğü’nü protesto etti."

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler neticesinde 4 hastanenin seviyesi üçüncü basamaktan 1’e düşürüldü. Seviyesi düşürülen 4 hastanenin yoğun bakım ünitesindeki hastalar, yatak sayısı düşürüldüğü için sevk edilmek zorunda kaldı. Aralarında durumu ağır olan hastaların da bulunduğu yüzlerce hasta ve hasta yakını Sağlık Müdürlüğü’nü protesto etti.

İddiaya göre, Sağlık Müdürlüğü gece ani baskınlarla hastanelerde denetim yaptı. Yapılan denetimler sonucunda 4 hastanenin basamağı düşürüldü ve yoğun bakım yatak sayısı da otomatikman düşmüş oldu. Bunun üzerine hastaneler hem yoğun bakımdaki hastaları hem de hastane çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı. Duruma tepki gösteren hasta yakınları ve işten atılan hastane çalışanlarının yakınları Özel Sevgi Hastanesi otoparkında toplanarak Sağlık Müdürlüğü’nü protesto ettiler.

Gaziantep Özel Sevgi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Sevcan ise Sağlık Müdürlüğü’ne tepki göstererek, şu açıklamayı yaptı:

“Bugün bir kısım hasta yakını ve hastanemizde çalışanların yakını hastanemiz önünde toplanmıştır. Sağlık Müdürü’nün göndermiş olduğu denetçilerin gece vakti tutmuş olduğu yalan-yanlış bir tutanakla hastanemizin yoğun bakım seviyesi üçüncü ve ikinci basamaktan birinci basamağa düşürülmüştür. Bu nedenle hastanemizde yatan ve durumu ağır olan hastaları sevk ederek göndermek zorunda kaldık. Ayrıca bir kısım personeli işten çıkarmak zorunda kaldık. Bugün toplanan hasta yakınları ve çalışan yakınları yapılan yanlış işlemi protesto için toplanmıştır. Yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için var gücümüzle çalışıyor ve idarenin de yaptığı yanlıştan döneceğini düşünüyoruz.  Yapılan yanlışlığın Gaziantep İl Sağlik Müdürlüğü’nün bize karşı hasımane tutumundan kaynaklı olduğunun farkındayız. Nitekim kendisi bize ayda 3-4 kere denetim uygularken, bazı hastanelere ise ancak 6-7 ayda bir kere denetim uygulanmaktadır.  Biz sağlık müdürü hakkında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gerekli şikayetleri yaptık. Sevgi Hastanesi olarak dün olduğu gibi bugünde hastalarımızı tedavisi için gerekli çalışmayı eksiksiz olarak yapmaktayız.”Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU