MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

17-03-2017 10:10 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep Kolej Vakfı Dünya Beyin Haftasını kutladı

Gaziantep Kolej Vakfı Dünya Beyin Haftasını kutladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri, “Sağlıklı beyin, sağlıklı zihin, sağlıklı düşünce, sağlıklı fikir.” sloganı ile Dünya Beyin Haftasını kutlarken görsel sanatlar öğretmenleri Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’in rehberliğinde hazırlanan afiş ve üç boyutlu beyin maket sergisi yoğun ilgi gördü."

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri, “Sağlıklı beyin, sağlıklı zihin, sağlıklı düşünce, sağlıklı fikir.” sloganı ile Dünya Beyin Haftasını kutlarken görsel sanatlar öğretmenleri Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’in rehberliğinde hazırlanan afiş ve üç boyutlu beyin maket sergisi yoğun ilgi gördü.

Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu öğrencileri Dünya Beyin Haftasını hazırladıkları posterlerle kutlayarak Gaziantep genelinde  farkındalık yarattılar. Sağlıklı bir beyin için neler yapılması gerektiğini hazırladıkları görsellerle sergileyen öğrenciler beyin maketini de ilgiliyle incelediler. GKV İlkokulu Müdürü Mustafa Şenel, “13 – 18 Mart haftası Dünya Beyin Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı sağlıklı beynin yaşam tarzımızla paralellik gösterdiği hususunda insanlarda farkındalık yaratmaktır. Spor yapmak, dengeli beslenmek, kitap okumak, bulmaca çözmek, yabancı dil öğrenmek, rutinin dışına çıkmak, seyahat etmek, sohbet etmek, zeka oyunları oynamak, sanatla ilgilenmek, kaliteli uyku uyumak, stresten uzak durmak, müzik dinlemek, kelime dağarcığını artırmak, açık havada yürüyüşler yapmak ve farklı düşünme tarzı edinmek gibi egzersizler beyin gelişimi için elzemdir. Sağlıklı bir öğrenme ve yaşam ortamı için sağlıklı bir zihinsel yapıya ihtiyaç vardır. Zihnimizin sağlık durumu biyolojik olarak beyin yapımızla da alakalıdır. Bu projede büyük emeği olan görsel sanatlar öğretmenlerimiz Şeyma Aslantaş ve Serpil Ertem’e, projeye fikirleriyle katkı sağlayan müdür yardımcımız Uğur Özeren’e ve yaratıcılıklarını her gün biraz daha geliştirerek geleceğin sanatçıları olma yolunda küçük adımlarla ilerleyen öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU