MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

03-08-2017 16:07 Kategori: SAĞLIK

Cengiz Gökçek Hastanesi'nin projesi en iyi örnek seçildi

Cengiz Gökçek Hastanesi'nin projesi en iyi örnek seçildi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tarafından, Kamu ve Yerel Yönetimler İşbirliği ile yürütülen proje kapsamında Gebe Bilgilendirme Sınıfı programı en iyi örnek olarak gösterildi."

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tarafından, Kamu ve Yerel Yönetimler İşbirliği ile yürütülen proje kapsamında Gebe Bilgilendirme Sınıfı programı en iyi örnek olarak gösterildi.

13 Haziran 2016 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü yapılarak Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde hizmete açılan Gebe Bilgilendirme Sınıfı gebelere büyük katkı sağlıyor. Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Avukat Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte 1 doktor, 1 ebe, 1 psikolog ve 1 personelin görev yaptığı Gebe Bilgilendirme Sınıfı 2016 yılından bu yana gebelere hizmet veriyor. Gebe Bilgilendirme Sınıfı aynı zamanda en iyi örnek olarak gösterildi.

Anne adaylarının bilimsel veriler doğrultusunda bilgi paylaşmaları, çözüm üretmeleri, kulaktan dolma bilgilerden uzak durmaları sağlama” amacıyla açılan sınıfta eğitime katılan anne adaylarının doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlere ilişkin konularda bilgi sahibi olmaları, sağlıklı bir gebelik süreci geçirmeleri ve bilinçli doğum yapmaları sağlanıyor.

Verilen eğitimlerle korku ve kaygıları giderilerek doğum ağrısıyla baş etmenin mümkün olduğu gerçeği aktarılan anne adaylarına, doğumu kolaylaştıracak solunum teknikleri, doğum sürecinde yapılması gereken egzersizler, lohusalık döneminde kendi bakımları ve bebek bakımı konusunda eğitim veriliyor.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU