MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

26-07-2017 14:30 Kategori: SAĞLIK

Sağlık çalışanların haklarının iyileştirilmesini istedi

 Sağlık çalışanların haklarının iyileştirilmesini istedi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi Başkanı Cuma Kerez, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi. Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi Başkanı Cuma Kerez 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmede Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının taleplerini paylaşmak için sendika üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Cuma Kerez, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi."

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi Başkanı Cuma Kerez, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi.
Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi Başkanı Cuma Kerez 4'üncü Dönem Toplu Sözleşmede Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının taleplerini paylaşmak için sendika üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Cuma Kerez, sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini istedi.

Biz de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini, yetkili sendika olarak masaya taşıyacağız ve sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz. Sorunlarını çözmek, taleplerini kazanıma dönüştürmek için masada olacağız.

2018-2019 Toplu Sözleşmesi öncesinde taleplerini sıralayan Kerkez, şunları dedi:
"Ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Sabit ek ödemeler gelir vergisinden muaf olmalıdır. Döner sermaye katsayıları arttırılmalıdır. Süt izni ve yıllık izinlerde döner sermaye kesintisi yapılmamalıdır. Nöbet ve icap nöbet ücretleri arttırılmalı ve nöbet ve icap nöbet ücreti alamayanlara ödeme yapılmalıdır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yıpranma payı verilmelidir. Üniversite hastanelerinde çalışan personelin döner sermaye katsayıları arttırılmalıdır. Çalışanlar için kreş imkanı sağlanmalı veya 250 lira kreş yardımı verilmelidir. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanın sağlık giderleri, 6 ay süre ile SGK tarafından değil, bizzat şiddet uygulayan kişi tarafından ödenmelidir. Sağlık çalışanlarına zorunlu mesleki mali sorumluluk sigortası yapılmalı ve primler kurum bütçesinden ödenmelidir. Giyecek yardımı tutarları artırılmalı, sözleşmeli personelin de faydalanması sağlanmalıdır. Yemek yardımından yararlanma usulü yeniden düzenlenmeli, faydalanamayanlara nakdi olarak ödenmelidir.

Sonuç olarak sağlık çalışanları üzerindeki vergi yükü ve ağırlıklar kalkmalı döner sermaye kesintileri olmadan yılda 30 gün olan yıllık iznini kullanabilmelidir."

Tüm sağlık çalışanlarımızın beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışacağız.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU