MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
16-03-2017 11:35 Kategori: SAĞLIK

Prof. Dr. Cesur’dan Hekimlik Gözüyle Kader konferansı

 Prof. Dr. Cesur’dan Hekimlik Gözüyle Kader konferansı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cesur tarafından Tıp Fakültesi Amfisi’nde “Hekimlik Gözüyle Kader” konferansı verildi."

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Cesur tarafından Tıp Fakültesi Amfisi’nde “Hekimlik Gözüyle Kader” konferansı verildi.

GAÜN Sağlıkta Pozitif Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen konferansta, Prof. Dr. Cesur, tıp konusunda insanların bazen gereğinden fazla sorumlu tutulduklarını belirterek, bunun için de Tıp hekimleri olarak şiddetle muhatap olduklarını söyledi.

İnsandaki irade konusunun sadece tıbbın değil tarih boyu bütün insanların meselesi olduğunu kaydeden Prof. Dr. Cesur, “Aynı zamanda insanların kadim düşüncesinin en büyük problemi olan insanın özgürlüğü, hürriyeti konusunu da ele almış bulunuyoruz. Dolayısıyla bu konunun hem entelektüel hem de pratik boyutu var. Tıp pratiğinden hareketle bu düşünsel problemi çözmeye çalışmak diğer taraftan da bunun uygulamaları alanında nasıl bir duruş sergilememiz gerektiğine dair fikir vermek için böyle bir konferans düzenledik” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Cesur, insanın öncelikle zarar vermeme üzerine odaklanması gerektiğini vurgulayarak, “Yaptığımız uygulamaların önünü arkasını iyice düşünüp zarar vermemeyi esas alarak mesleki pratiğimizi yapmamız gerekiyor” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU