MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
11-01-2017 11:21 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Sanko sanat galerisi'nde sergi

Sanko sanat galerisi'nde sergi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantepli ressam Remziye Ogan, Sanko Sanat Galerisi’nde yarın kolaj çalışmalarından oluşan dördüncü kişisel sergisini açacak. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te, yükseköğrenimini 1970 yılında İzmir Eğitim Enstitüsü’nde tamamlayan sanatçı, Şeref Bigalı ve Turgut Pura gibi sanatçılarla çalışma olanağı buldu."

-Sanko sanat galerisi'nde sergi

-REMZİYE OGAN yarın kolaj sergi açacak

Gaziantepli ressam Remziye Ogan, Sanko Sanat Galerisi’nde yarın kolaj çalışmalarından oluşan dördüncü kişisel sergisini açacak.

İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te, yükseköğrenimini 1970 yılında İzmir Eğitim Enstitüsü’nde tamamlayan sanatçı, Şeref Bigalı ve Turgut Pura gibi sanatçılarla çalışma olanağı buldu. Şanlıurfa ve Gaziantep’te resim öğretmenliği yapan Ogan, emeklilik sonrasında özel okullarda görev aldı. Öğretmenliğin yanı sıra, sanat çalışmalarına devam eden Ogan, renkçi, soyut, kaligrafik çalışmalarla birlikte kolajla ilgilendi. Kolaj çalışmalarını kendine göre yorumlayan Ogan, Gaziantep ve birçok şehirde karma sergilere katıldı, İzmir’de açılan DYO sergilerinde eserleri yer aldı. Sanko Sanat Galerisi’nde yarın (12 Ocak, Perşembe) saat 17.30’da açılacak sergi, 26 Ocak’a kadar her gün 10:00 - 22:00 saatleri arasında gezilebilecek.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU