MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
20-04-2017 17:05 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Manevi Eğitimin parlayan yıldızı Kaplan Kardeşler

Manevi Eğitimin parlayan yıldızı Kaplan Kardeşler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te İmam Hatip Ortaokulları arasında başarı ve kalitesiyle adını sıkça duyuran Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu, yeni bir başarıya daha imza attı. "

Vizyon ve misyonuyla kaliteli eğitimin temsilcisi haline gelen İmam Hatip okulları, aslına rucu ederek manevi eğitimin yanında pozitif bilim eğitiminde de gözleri doldurmaya devam ediyor. Asımın neslini yetiştirme gayretinde sınır tanımayan ve İmam Hatip Ortaokulları arasında başarı ve kalitesiyle adını sıkça duyuran Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu, yeni bir başarıya daha imza attı.

YARIŞMAYA YOĞUN İLGİ

Aldığı başarılarla manevi eğitimin parlayan yıldızı haline gelen Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu Kur’an okuma yarışmasında aldığı derecelerle dikkatleri üzerine çekti. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Tahmazoğlu Camisi’nde geniş bir katılımla düzenlenen Kur’an-ı güzel okuma ve hafızlık yarışmasında başarının adresi Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu oldu. Yarışmalara, İlahiyat Fakültesi, Gaziantep Müftülüğü ve İmam Hatip liselerinden yüzlerce kişi katıldı. Yarışmalarda Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu 4 derece birden alarak İmam hatip Liseleri arasında yükselen değer olarak dikkat çekti.

İKİ BİRİNCİLİK İKİ İKİNCİLİK

“Yıldız Nidalar” kızlar Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma kategorisinde Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu’ndan Büşra Döndü birincilik elde ederken, “Kur’an-ın Yıldız Muhafızları” hafızlık yarışmasında Elham Faris yine birincilik, “Yıldız Sadalar” erkekler Kur’an-ı Kerim güzel okuma  yarışmasında ise Muhammed Furkan Temizer ikincilik elde etti.  Ayrıca, “Kur’an-ın Yıldız Muhafızları” erkekler hafızlık yarışmasında Erdal Kılınçlar ikincilik elde ederken, Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu başarının yeni adresi haline geldi.

MARKA HALİNE GELDİK

Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Dal, manevi eğitim alanındaki başarılarının yanı sıra bilimsel eğitimde de önemli işlere imza attıklarını belirterek, İmam Hatip okulları arasında tercih edilen bir marka haline geldiklerini söyledi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerini tebrik eden Dal, bu başarılarının devamını diledi.

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU