MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
12-01-2017 10:27 Kategori: KÜLTÜR SANAT

GSO ''Domotex Uluslararası halı fuarı''nda yer alacak

 GSO ''Domotex Uluslararası halı fuarı''nda yer alacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"- GSO, “DOMOTEX ULUSLARARASI HALI FUARI’’NDA YER ALACAK -ALMANYA’DA 14-17 OCAK TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK FUARDA AÇILACAK GSO STANDINDA, GAZİANTEP SANAYİSİ VE HALI FİRMALARININ TANITIMI, İŞ GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK -YÖNETİM KURULU BAŞKANI KONUKOĞLU: -“SEKTÖR YENİ ÜRETİM TEKNOLOJİLERİNİ VE EN SON TRENDLERİ GÖRME FIRSATI BULACAK’’"

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), halı sektörünün dünyadaki en önemli fuarı olan “Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’’nda stant açacak.

Almanya’nın Hannover kentinde 14-17 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Domotex Hannover Fuarı, dünyanın lider halı ve zemin kaplamaları fuarı özelliğini taşıyor.

Bu yıl 63 ülkeden toplam bin 452 firmanın ürünlerini sergileyeceği fuarda, Türkiye’nin uluslararası katılımda metraj bazında sekizinci kez lider ülke olduğu bildirildi. Türkiye’nin 174 firmayla 18 bin 438 metrekare alanda katılım sağlayacağı fuarda,   Gaziantep’ten giden 80 firmanın 10 bin 993 metrekare alanda yer alacağı belirtildi.

GSO da bu önemli fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) tebliği kapsamında yürütülen, “Gaziantep Dünya Halı Ticaret Merkezi Projesi’’ kapsamında stant açacak. Stantta, halı kümesinde yer alan firmaların tanıtımı yapılacak.

Fuarlara büyük önem veren GSO’nun standında, Domotex Hannover 2017 Fuarı’nda stant açmayarak katılım gösteren Oda üyesi firmalar, ikili iş görüşmelerinin yanı sıra misafirlerini de ağırlayabilecekler. Ayrıca, Gaziantep sanayisi ve ticari yapısı hakkında ziyaretçilere bilgi verilerek, tanıtım yapılacak.

Gaziantep Dünya Halı Ticaret Merkezi Projesi kapsamında firmalar; GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı fuar ziyaretleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO’nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.

-“EN SON TEKNOLOJİLER VE TRENDLER SERGİLENECEK”-

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı değerlendirmede, dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Domotex Hannover 2017 Fuarı’na katılmanın sektör açısından büyük önem taşıdığına işaret ederek, Gaziantepli firmaların halı üretiminde yeni teknolojileri ve en son trendleri görme fırsatı bulacağını belirtti.

Günümüzde gelişen ülkelerin ekonomisiyle rekabet edebilmek için teknolojinin her alanını iyi kullanmak gerektiğini vurgulayan Konukoğlu, ihtisas fuarların bunun için iyi fırsat olduğunu ifade etti.

Konukoğlu, Gaziantep’in halı üretiminde dünyada söz sahibi bir kent olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Keskin bir rekabetin yaşandığı küresel piyasalarda başarılı olabilmek için pazarlama ve tanıtım araçlarını çok iyi kullanmalıyız. Halı üreticisi firmalarımızın uluslararası büyük fuarlara katılımı önemlidir. Yeni ürünlerini, koleksiyonlarını ve tasarımlarını nihai tüketiciyle buluşturabilecekler. GSO olarak kentimizin ve ülkemizin ihracatına artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda Domotex Fuarı da iş bağlantıları kurarak yeni siparişler almak, ticaret hacmini ve ihracatını artırmak, yeni pazarlara açılmak isteyen firmalarımız için büyük fırsatlar sunuyor.’’

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU