MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

14-07-2017 17:02 Kategori: GENEL

Tiryakioğlu: Milletimiz cesaretiyle destan yazdı

Tiryakioğlu: Milletimiz cesaretiyle destan yazdı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 15 Temmuz gecesi milletimizin ikinci bir kurtuluş mücadelesi verdiğini belirterek, “Türkiye’yi darbe girişimiyle kaosa sürüklemek isteyenler halkımızın cesareti ve feraseti karşısında bozguna uğradılar” dedi."

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 15 Temmuz gecesi milletimizin ikinci bir kurtuluş mücadelesi verdiğini belirterek, “Türkiye’yi darbe girişimiyle kaosa sürüklemek isteyenler halkımızın cesareti ve feraseti karşısında bozguna uğradılar” dedi.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016’da yaşanan ve dünya demokrasi tarihine kara bir leke olarak giren hain darbe girişiminin milletin ortak mücadelesi, azmi ve devletin kararlı duruşu sayesinde akamete uğratıldığını ifade etti.

Türk milletinin bir gece içerisinde ikinci bir kurtuluş savaşı mücadelesi verdiğini anımsatan Tiryakioğlu, “Milli iradenin yok edilmek istenildiği 15 Temmuz gecesi, aziz milletimiz sokaklara inerek, uçaklara, tanklara ve namlulara karşı çıplak elleriyle mücadele verdi. Fetö’cü darbecilere karşı dünya tarihinde eşi görülmemiş bir kahramanlık örneği sergileyen halkımız, güvenlik güçlerimiz ve yöneticilerimiz bu melun girişimi gönül birliğiyle önlemiştir” dedi.

Ecdadımızın kurtuluş savaşı yıllarında gösterdiği milli birlik ruhunun o gece yeniden tezahür ettiğini vurgulayan Tiryakioğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İstiklali ve istikbali için destan yazan halkımız o gece atalarının vatan savunması için cephelerde verdiği inanç, azim ve kararlılığı aynı ruhla bir kez daha ortaya koydu. 15 Temmuz’da kurtuluş savaşı şuuruyla hareket ederek destan yazan milletimiz aynı zamanda demokrasiye olan sadakatini ve bağlılığını da tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.  Bu destan aynı zamanda şanlı tarihimizin bizlere nakşettiği vatan sevgisini geleceğe daha sağlam adımlarla taşıma gücünü de verdi. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesinin karanlığını canları pahasına Türkiye’nin aydınlık yarınlarına çeviren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.”  

 

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU