MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
23-09-2016 10:44 Kategori: GENEL

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dünya Çapındaki Uzmanları Ağırladı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Dünya Çapındaki Uzmanları Ağırladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şehitkamil Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Psikoloji Çözümleri seminerlerinin üçüncüsü “Çocuklarla ve Gençlerle Travmayla Çalışmak” semineri gerçekleştirildi."

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şehitkamil Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Psikoloji Çözümleri seminerlerinin üçüncüsü “Çocuklarla ve Gençlerle Travmayla Çalışmak” semineri gerçekleştirildi.

Bosna, Ruanda, Uganda, Kanada, Brezilya, Arjantin, Şili, Güney Afrika gibi dünyanın bir çok ülkesinde travmayla ilgili çalışmalar yapmış olan “Öyküsel Terapinin” iki önemli ismi olan, David James Denborough ve Cheryl  Ann White’ın Gaziantep’te psikolojik danışmanlarla buluştuğu seminer katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Uzmanlar, uyku bozukluğu, gece korkuları, alt ıslatma, tepkisellik, huzursuzluk, yaşına göre kazanılmış becerilerin kaybı, travmatik olaylarla ilgili yineleyici oyunların görülmesi, travmatik olayla ilgili uyaranlardan kaçınma gibi çocuklarda ve gençlerde görülen travma belirtileri ve travmayla nasıl çalışılacağı konularında dinleyicilere önemli bilgiler verdi. Çocuklarla ve gençlerle travmayla çalışmak konusunda bilgi ve tecrübelerini aktaran uzmanlar, öyküsel terapi uygulamalarına ilişkin örnekleri dinleyicilerle paylaştı. 

Program katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Bosna, Ruanda, Uganda, Kanada, Brezilya, Arjantin, Şili, Güney Afrika gibi dünyanın bir çok yerinde uygulamalar yapan uzmanlar Çocuklarla ve Gençlerle Travmayla Çalışmak konusunda bilgi ve tecrübelerini aktararak katılımcıların sorularına cevap verdiler.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU