MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
09-06-2017 15:40 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep'in ihracat başarısı

Gaziantep'in ihracat başarısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkan Türkiye Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasında Gaziantep’in 73 firma ile Türkiye genelinde 3. sırada yer aldığını ifade etti."

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkan Türkiye Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan İlk 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasında Gaziantep’in 73 firma ile Türkiye genelinde 3. sırada yer aldığını ifade etti.

TİM’in 2015 verilerine göre Gaziantep’in listede yer alan ihracatçı firma sayısını 62’den 73’e çıkardığını belirten Tiryakioğlu, “2015 yılında sıralamada Kocaeli’nin ardından 4. sırada yer alan şehrimiz 2016’da bir basamak daha yükselerek 3'üncülüğe yükselme başarısı gösterdi. İhracat çıtamızın her geçen yıl artmasına katkı sunan, başarılı performanslarıyla sadece şehrimizin değil bölgemizin de gururu olan tüm firmalarımızı canı gönülden kutluyorum” dedi

İhracatta Türkiye’nin lokomotif illerinin başında Gaziantep’in geldiğine dikkat çeken Tiryakioğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“ Her koşulda yılmadan, yorulmadan sürekli üreten, istihdama ve ihracata katkı sunan Gazi şehrimiz 2016 yılında toplam 6 milyar 258 milyon 347 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Geçen senenin ilk çeyreğinde 578 milyon 641 bin dolarlık ihracata imzasını atan şehrimiz bu sene ise yılın aynı döneminde ihracatı yüzde 4,1 artırarak 602 milyon 595 bin dolarlık bir ihracata ulaştı. Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren beşinci şehriyiz. Bu başarıda emeği geçen ve alın teri olan herkesi kutluyorum."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU