MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

11-01-2017 11:56 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Bilgi Koleji Öğrencileri YGS Heyecanını HKÜ’de Yendi

Bilgi Koleji Öğrencileri YGS Heyecanını HKÜ’de Yendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Hasan Kalyoncu Üniversitesinde (HKÜ) YGS Tatbikatı prova sınavları yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda üniversite adaylarının sınav stresini yenmeleri için HKÜ’de deneme sınavı düzenlendi."

Bilgi Koleji Öğrencileri YGS Heyecanını HKÜ’de Yendi

Gaziantep'te Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Hasan Kalyoncu Üniversitesinde (HKÜ) YGS Tatbikatı prova sınavları yapılmaya devam ediyor.  Bu kapsamda üniversite adaylarının sınav stresini yenmeleri için HKÜ’de deneme sınavı düzenlendi.

HKÜ Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından organize edilen deneme sınavı uygulaması, öğrencilerin sınav maratonunda durumlarını daha net görmelerine imkân sağlıyor. Üniversiteye girişin birinci aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) hazırlanan üniversite adayları için gerçekleştirilen prova sınavları, öğrencinin gerçek sınavda ki heyecanını yenmesine destek oluyor. Bu sayede öğrenciler sınav pratiğini artırarak deneyim kazanıyor.

Gerçek Sınav Hissi Yaratması İçin Tüm Ayrıntılar Düşünüldü

Gaziantep’teki üniversite adaylarının motivasyonlarının artması, gerçek sınav atmosferini önceden yaşamaları ve gerçek sınav hissi yaratması için tüm ayrıntılar düşünüldü.  Yaklaşan YGS sınavı öncesi sınav heyecanlarının giderilmesi ve sınav ortamının oluşturulması amacıyla üniversite adaylarına yönelik gerçekleştirilen prova sınavına, Gaziantep Özel Çağdaş Bilgi Kolejinden 200 öğrenci katıldı. HKÜ Hukuk Amfisinde gerçekleşen deneme sınavında öğrenciler, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan gerçek sınavın heyecanını atmaya çalıştı. Öğrencilerin bilgi ve deneyimlerini test etme fırsatı buldukları sınav 160 dakika sürdü.  Sınav sonunda HKÜ’ye prova sınavı için teşekkür eden Özel Çağdaş Bilgi Koleji Öğrencileri, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kampüsünde üniversite havası soluyarak sınava girmenin kendilerini motive ettiğini dile getirdi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU